Соціальна інфраструктура

Культура. Культурне життя чернігівки

Освіта

Охорона здоров’я

Житлово-комунальне господарство. Тарифи

Соціальна сфера


Культура

Основним напрямком діяльності сфери культури району є відродження, збереження, розвиток української національної культури та культур інших національностей, які проживають на території Чернігівського району, народних звичаїв, обрядів та традицій, розвиток художньої самодіяльності, естетичне виховання підростаючого покоління, удосконалення бібліотечного обслуговування населення та музейної справи.

Основним напрямком діяльності сфери культури району є відродження, збереження, розвиток української національної культури та культур інших національностей, які проживають на території Чернігівського району, народних звичаїв, обрядів та традицій, розвиток художньої самодіяльності, естетичне виховання підростаючого покоління, удосконалення бібліотечного обслуговування населення та музейної справи.

Перелік закладів культури селича та підпорядкованих населенних пунктів

№ п/п

Назва

Адреса

Керівник
(П.І. Б., тел. сл., дом)

Кіл-ть місць

 

Верхньотокмацький СБК

Запорізька обл., Чернігівський р –н, с. В. – Токмак вул. Леніна 3

Інюткіна Любов Федорівна

тел 9 -73-75

270

 

Калінінський СБК

Запорізька обл.. смт. Чернігівка вул. Леніна 184

Ніконенко Людмила Анатоліївна

тел 050-631-94-55

300

 

Клуб селища Верхній Токмак - 1

Запорізька обл. ст.В.Токмак вул. Привокзальна 6

Вакансія

150

 

Токмачанський СБК (тимчасово не працює, у зв’язку з аварійним станом будівлі)

Запорізька обл.. смт. Чернігівка вул. Піонерська 11

Савон Анатолій Демидович (завгосп)

тел 9-22-96

550

 

Чернігівський районний центр культури та дозвілля

Запорізька обл.. смт. Чернігівка вул. Радянська 4

Щербань Віктор Олександрович

тел 066-284-66-39;

9-12-70

200

 

Культурне життя Чернігівки

Див. також Кузьменко Олександр Сергійович, письменник родом із Чернігівки

Альманах «Полинова колиска», випуски 1,2

Населения району обслуговують 20 бібліотек Чернігівської ЦБС (2 районні, 2 селищні, 16 сільських філіалів). Бібліотеки виконують обов'язки по збереженню культурного потенціалу регіону. Поряд з традиційними формами роботи, 6i6ліотечні працівники з 1995 року здійснюють видавничу діяльність. Надихнули на видання альманаху «Полинова колиска» читацькі запити юнацтва про розвиток літературної творчості на Чернігівщині. Перший випуск альманаху вийшов в 1997 році, тираж був 20 примірників, включав вірші 9 авторів, з них двоє — учні шкіл. Для цього видання відібрали свої найкращї вірщі чернігівські поети Назаренко Марія, Буренкова Вікторія, Володимир Коваленко. У березні 1998 році до Шевченківських днів було видано другий випуск альманаху «Полинова колиска». Обидва видання користуються значним попитом серед шкільної молоді району, вчителів, інших читачів і, звичайно, авторів.

Над Чернігівкою небо голубе

До 215-ої річниці заснування Чернігівки, 75-річчя утворення Чернігівського району та 55-річчя визволення його від фашистських загарбників разом з відділом культури був підготовлений до видання літературно-художній альманах «Над Чернігівкою небо голубе». До альманаху увійшли історична довідка «Край наш Чернігівський»; розділ «Мій рідний край» — вірші про Чернігівську землю; «День поезії» — поетичні твори місцевих поетів, їхні фото, біографічні довідки; «Наша криниченька» — творчсть дітей. Основу видання склали два випуски альманаху «Полинова колиска». Тираж нової збірки становив 1000 примірників. Альманах був виданий за підтримки голови Чернігівської селищної Ради M.I. Пилипенка. У збірку увійшли твори 21 автора. Це видання отримали всі сільські та шкільні бібліотеки. Частково тираж був проданий, виручені кошти надійшли на спецрахунок центральної районної бібліотеки.

Альманах «Полинова колиска», випуски 3,4,5

До Шевченківських днів в 1999 році вийшов третій випуск альманаху «Полинова Колиска». У передмові цього видання — звернення до читачів та поетів: «У поетичному об'ективі авторів — o6рії рідного краю, натхненність i мудрість трудової людини, співуча українська мова, тривожні роздуми над майбутнім України i ii народу. Швидко пролетить рік i знову прийде березень, а з ним — зустріч з вами, шановні читачі i наші автори». Саме з цього випуску вірш «Пізня осінь» Марії Назаренко, доярки КСП із с. Обіточне, був опублікований у «Запорізькій правді». Поетичні твори Володимира Коваленка увійшли вже до антології «Січовий Парнас» видавництва Запорізького державного університету (упорядник та автор біографічних довідок — Віктор Чабаненко). У 2001 році вийшов четвертий випуск альманаху, а у 2003 році п'ятий. У цих випусках представлена, в основному, творчість учнів шкіл району. Їх поезії, хоч i не зовсім досконалі, продовжують кращі традиції поетичного слова Чернігівщини, оспівують кохання, щирість, доброту та віру в майбутне.

Літературно-музичні вечори

Випуски альманаху набули широкого резонансу серед різних категорій читачів. Видання «Полинова колиска» та «Над Чернігівкою небо голубе» супроводжувалися презентаціями, прем'ерами книг у бібліотеках, школах району, висвітлювалися на шпальтах місцевої газети, у радіопередачах. На літературно-музичних вечорах літературного об'еднання «Ліра» часто використовуються поезії з альманаху. Місцеві композитори написали музику на вірші Вікторії Буренкової «Червона троянда», Володимира Коваленка «Не сумуй, кохана, в самоті!», «Стелиться вечір над рідним селом», «Чернігівські каштани», «На крилах могутніх, над степом безкраїм» (Гімн Чернігівки та району), Галини Решетняк «Материнські слова», «Живи, Чернігівко», О.Березніченко «Степова легенда».


Освіта

Програма розвитку освіти Чернігівського району на 2013-2017 роки затверджена рішенням районної ради від 22.02.2013 №14. Розроблення даної Програми, зумовлено необхідністю забезпечення подальшого розвитку всіх ланок неперервної системи освіти регіону, подолання проблем, які визначилися в процесі розбудови освіти в нових соціально-економічних умовах; приведення навчально-виховних закладів усіх рівнів форм власності в умови діяльності що забезпечуватимуть доступність і якість освіти, відповідатимуть сьогоденним і перспективним освітнім запитам населення району, державним стандартам освіти, будуть зорієнтовані на реалізацію національних освітніх і культурних прав громадян регіону, забезпечення інтелектуальних та кадрових ресурсів для подальшого соціально-економічного, культурного зміцнення і розвитку.

Дошкільні навчальні заклади

№ з/п

Назва установи

Адреса

Телефон

ПІП керівника

Розпорядок роботи

 

КДНЗ я/с «Сонечко» Чернігівської селищної ради

71200

вул.Леніна,401 –а

смт. Чернігівка

9-17-46

Псьол Надія Іванівна

730 – 17 30

 

КДНЗ я/с «Посмішка» Чернігівської селищної ради

71200

вул.Бабенка,6

смт. Чернігівка

9-17-15

Хлепітько Ірина Вікторівна

730 – 17 30

 

КДНЗ я/с «Казка» Верхньотокмацької сільської ради

71230

вул.Свободи, 1

с.Верхній Токмак

9-73-42

Орловська

Тетяна

Олексіївна

730 – 17 30

Загальноосвітні заклади

№ з/п

Назва навчального закладу

Адреса школи

Телефон

П.І.П. директора

Розпорядок

роботи

 

Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Чернігівської районної ради Запорізької області

71202 вул. Леніна, 155, смт Чернігівка

9-51-23

Куц Лариса Анатоліївна,

 

8 00 – 16 00

 

Верхньотокмацька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Чернігівської районної ради Запорізької області

71230 вул. Леніна, 9,

с. Верхній Токмак

9-73-23

Пазуха Володимир Григорович

 

8 00 – 16 00

 

Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Чернігівської районної ради Запорізької області ім. Героя Радянського Союзу А.М.Темника

71202 вул. Леніна, 412, смт Чернігівка

9-17-71

Радченко Вікторія Іванівна

8 00 – 16 00

Спеціалізовані школи

№ з/п

Назва установи

Адреса

Телефон

ПІП керівника

Розпорядок роботи

1.

Чернігівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Чернігівської районної ради Запорізької області

71200

вул.Бабенка, 9

смт.Чернігівка

9-16-62

Стрижеус

Лідія Василівна

 

8 00 – 16 00

Інтернати/Дитячі будинки

№ з/п

Назва установи

Адреса

Телефон

ПІП керівника

Розпорядок роботи

1.

Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.

смт.Чернігівка, вул. Леніна,409

9-12-89

Бехтер Олександр Павлович

8 00 – 16 00

Охорона здоров’я

Перелік лікувальних закладів с.м.т. Чернігівка

Назва закладу

Керівництво

Адреса, телефон

Графік роботи

Чернігівська центральна районна лікарня

Кириленко Леонід Іванович

 

смт. Чернігівка

(06140) 9-19-55

 

З 8-00 до 17-00

вихідні дні: субота, неділя

Верхньотокмацька лікарська амбулаторія

Богдан Тетяна Віталіївна

с. Верхній Токмак

9-73-48

З 8-00 до 16-45

вихідні дні: субота, неділя

Чернігово-Токмачанський ФП

Антонюк Ольга Володимирівна

с. Чернігово-Токмачани

9-13-94

З 8-00 до 16-12

вихідні дні: субота, неділя


Житлово-комунальне господарство. Тарифи

Послуги водопостачання і водовідведення та утримання житла і прибудинкових територій в районї надає КП «Чернігівське ВУЖКГ» та КП «Новополтавське».

Рішенням сесії Чернігівської селищної ради від 23.05.2011 № 04 затверджено нові економічно обґрунтовані тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення, які введено в дію з 01.06.2011 року.

Рішенням виконкому Чернігівської селищної ради від 12.03.2013 № 29 «Про надання дозволу на перегляд тарифів» надано дозвіл КП «Чернігівське ВУЖКГ» на проведення розрахунків тарифів на послуги водопостачання, водовідведення, вивіз твердих побутових відходів до економічно-обгрунтованого рівня.

Рішенням сесії Новополтавської сільської ради від 09 серпня2011 року № 02 затверджено нові економічно обгрунтовані тарифи на житлово-комунальні послуги для КП «Новополтавське» на рівні їх собівартості.

Найменування суб’єкта господарювання

Вид житлово-комунальних послуг, які надає суб’єкт

Діючі тарифи на вказані послуги

Нормативний документ, яким затверджено діючі тарифи

КП “Чернігівське ВУЖКГ”

водопостачання:

- населення

- інші

за 1 м3

за 1 м3

рішення сесії Чернігівської селищної ради від 23.05.2011 № 04

КП “Чернігівське ВУЖКГ”

водовідведення:

- населення

- для інших споживачів

за 1 м3

за 1 м3

рішення сесії Чернігівської селищної ради від 23.05.2011 № 04

КП “Чернігівське ВУЖКГ”

вивезення твердих побутових відходів

- для населення

- для інших споживачів

- 10,72 за 1 м3

- 12,91 за 1 м3

- 2,50 грн. в місяць з чол.

- 26,84 за 1 м3

рішення сесії Чернігівської селищної ради від 19.10.2006 № 15

КП “Чернігівське ВУЖКГ”

квартплата та плата за утримання будинків та прибудинкових територій:

- для будинків, віднесених до п’ятого класу

- для будинків, віднесених до шостого класу

- 0,86 за 1м2

- 0,59 за 1 м2

рішення сесії Чернігівської селищної ради від 19.10.2006 № 15

Соціальна сфера

Соціальний захист непрацездатних громадян

року було надано надомні соціальні послуги 382 одиноким та одиноко проживаючим непрацездатним особам.

Територіальний центр активно співпрацює з сільськими радами, сільськогосподарськими підприємствами, надаючи соціальну допомогу непрацездатним громадянам похилого віку. 38 соціальних робітників центру забезпечують якісне надання різних видів соціально-побутових послуг (прибирання приміщення, прання білизни, обробіток присадибних ділянок, оформлення документів для соціальних виплат, оплату платежів тощо) як на платній так і безоплатній основі.

На обліку у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги перебуває 560 осіб, які мають можливість отримати у відділенні послуги перукаря, швачки, рубки та розпиловки дров, речей бувших у вжитку та запроваджено новий вид услуг – це обкіс подвір’їв тримером-кусторізом.

грн.

грн., швачки – 165, рубщика дров – 139 одиноко проживаючу особу безкоштовно, платно – 6 чол. на суму 74.22 грн.

При територіальному центрі створено та постійно діє пункт прийому речей, що були у вжитку, якими скористались 226 чол. з числа пенсіонерів, інвалідів та малозабезпечених багатодітних сімей, на суму 1737,75 грн. Діяли районні соціальні програми “Швидка соціальна допомога” на 2011-2015 роки”, за допомогою них посилювалася соціальна підтримка осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та не в змозі подолати за допомогою наявних засобів та можливостей і потребують сторонньої допомоги.

інноваційна модель організації надання соціальних послуг мультидисциплінарного підходу з надання соціальних послуг у територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Мультидисциплінарною командою обслужено16 пенсіонерів 4 групи рухової активності.

півріччя 2013 року безкоштовно обслужено 11 осіб похилого віку.

півріччя 2013 року на обліку в територіальному центрі у відділі обліку бездомних громадян перебувало 3 бездомні особи.

Державна адресна допомога

– за єдиною заявою на декілька видів допомог. На виплату державних допомог використано 8,7 млн. грн., державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, які позбавлені батьківського піклування та грошового забезпечення прийомним батькам – 543,8 тис. грн.

Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

дітей-чорнобильців.

Управління праці та соціального захисту населення співпрацює з районною організацією “Союз Чорнобиль”, що підвищує соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Державні субсидії

Управлінням праці та соціального захисту населення відпрацьовано спрощення процедури надання субсидій. У грошовій формі надається субсидія на придбання твердого палива та скрапленого газу. За II квартали 2013 року згідно Програми житлових субсидій звернулося 684 сімей, з них 617 сімей, що складаються тільки з непрацездатних громадян. Станом на 01.07.2013 року 602 заявникам призначено субсидію на придбання твердого палива, скрапленого газу на загальну суму 485,9 тис. грн. та на оплату житлово-комунальних послуг 599 чол. нараховано на загальну суму 75,18 тис. грн. Виплачено з урахуванням боргу за 2012 рік – 80,7 тис. грн. (ЖКП), 136,2 тис. грн. (тверде паливо).

Соціально-трудові відносини.

Основними завданнями Чернігівської районної державної адміністрації та її структурних підрозділів щодо врегулювання соціально-трудових відносин є:

- надання практичної допомоги сторонам соціально-трудових відносин в освоєнні форм і методів вирішення розбіжностей між ними;

- підвищення рівня обізнаності сторін соціально-трудових відносин із законодавчими і нормативно-правовими актами з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів);

- надання індивідуальних та групових консультацій сторонам соціально - трудових відносин;

- сприяння місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, об’єднаним профспілкам та роботодавцям у реалізації положень законодавчих та нормативно-правових актів з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Протягом 6 місяців 2013 року звернень щодо вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) не надходило.

Колективний договір

З метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів трудящих, власників та уповноважених ними органів на основі чинного законодавства і прийнятих сторонами зобов’язань укладається колективний договір.

На території району станом на 01.07.2013 року укладено та зареєстровано 14 колективних догори, внесено зміни та доповнення до 8 діючих договорів. Переважна кількість працівників охоплених колективно-договірним регулюванням є працівники сільгосппідприємств.

При укладанні колективних договорів представники адміністрації, з однієї сторони, і представники трудових колективів (профспілка), з іншої, крім решти положень, керуються положеннями Кодексу Законів України “Про працю“. Серед низки положень, які враховані при укладанні колективних договорів, зокрема, зобов’язання адміністрацій ПУО щодо зайнятості, оплати та охорони праці персоналу.

При проведенні повідомної реєстрації колективних договорів особлива увага приділялась питанню відповідності встановлених підприємствами мінімальних гарантій в оплаті праці до чинного законодавства, Генеральної, галузевої та регіональної угод. При повідомній реєстрації пропозицій та зауважень щодо наявності в договорах зобов’язань, що суперечать чинному законодавству, спеціалістами відділу праці управління праці та соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації Запорізької області не внесено, в зв’язку з відсутністю таких.

Спеціалістами відділу праці управління за 2013 рік проведено 15 перевірок щодо дотримання чинного законодавства про працю, встановлено 40 правопорушень. За результатами перевірок 46 працівникам було донараховано і доплачено заробітну плату.

Державна допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим інвалідам з дітьми та дітям-інвалідам

Завдяки розробленій низці законопроектів щодо соціальних виплат, збільшились грошові доходи осіб, які відносяться до найуразливіших верств населення. Встановлено фіксовані розміри допомоги відповідно до законів України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”.

Виплати здійснюються за рахунок субвенції з державного бюджету.

Пільги населенню

Створення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги є невід’ємною складовою забезпечення доступності соціальних послуг. Проводиться надання громадянам, за їх вибором, пільг у готівковій формі та запровадження системи автоматизованого контролю за використанням бюджетних призначень та надання пільг.

У відділі персоніфікованого обліку знаходяться на обліку в ЄДАРП ветерани війни у кількості 830 осіб (із них: 20 – інвалід війни, 103 – учасників бойових дій, 604 – учасник війни, 103 – членів сім’ї померлого (загиблого) ветерана війни); ветерани праці – 1678 чол.; постраждалі від аварії на ЧАЕС – 44 чол.; ветерани ОВС – 12; ветерани ВС – 5 чол.; жертви нацистських переслідувань – 2; 10 чол. – інваліди військової служби; за соціальною ознакою – 186 педагогів-пенсіонерів, 84 медичних працівника на пенсії, 1 чол. – батьки загиблих військовослужбовців при проходженні військової служби, 75 чол. – сільські міліціонери на пенсії; інваліди загального захворювання – 462 чол.; діти війни – 2546 чол.; багатодітна сім’я – 122 чол.

Станом на 01.07.2013 року було спожито пільг по ЖКП:

- ветеранами війни та дітям війни на суму 1839,31 грн.;

- ветерани ОВС та МВС на суму 6744 грн.;

- постраждалі від аварії на ЧАЕС на суму 658 грн.;

- за соціальною та професійною ознакою на суму 5715,03 грн.;

- багатодітні сім’ї на суму 2371 грн.

Станом на 01.07.2013 року було спожито пільг по послугах зв’язку на суму 11902,44 грн.

Протягом звітного періоду пільговим ж/д проїздом скористалися 1078 пільговиків на суму 17134 грн.

51 інваліду видано направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами.

Формується та підтримується в актуальному стані Централізований банк даних з проблем інвалідності, індивідуальних програм реабілітації повністю внесено до ЦБІ 37 ІПР.