Новини

У громаді відбулися масові прибирання
 
Традиційно квітень – місяць толок і суботників. Минулого тижня в населених пунктах відбулися масові прибирання громадських місць – парків, вулиць, річок, кладовищ.
Велика толока пройшла в Чернігівці 11 квітня. Лад в центральному парку наводили працівники організацій та установ, що знаходяться в селищі: селищної і районної рад, райдержадміністрації, терцентру, співробітники відділів культури та освіти, соціального захисту, місцевих відділень центру зайнятості, пенсійного фонду, ветлікарні, центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді тощо. Найважчу роботу тут взяли на себе працівники ДЮСШ, вичистивши річку, що розділяє парк зі стадіоном. До речі, попередньо роботи з часткового прибирання стадіону взяли на себе місцеві спортсмени.

Не лишився осторонь ніхто. Керівники та члени трудових колективів вигребли з парку тони сміття та листя, здійснили обрізання сухих гілок на деревах. Над вивезенням зібраного сміття працювали співробітники комунальних підприємств «Чернігівське ВУЖКГ», «Мрія», а також СТОВ «Токмачани», фермерського господарства «Годлевський В.С.», ПрАТ «Чернігівський Агрос».

- Мені приємно, що так багато людей долучилося до прибирання територій, - зазначив голова громади Віталій Манич, який також брав активну участь в толоці. – Значну роботу провели як в Чернігівці, так і в старостинських округах. Сміття нам не падає з неба, і дуже прикро, що так багато наших співвітчизників дозволяють собі таку відверту неповагу до рідної землі. Але з наших парків, лісонасаджень, річок сміття крім нас ніхто не підніме. Я закликаю всіх як мінімум прибрати територію біля свого дому чи роботи. Найвідповідальніші виходять на толоки і тільки завдяки цим свідомим людям наші села ще не потопають у смітті. Громада має можливість централізовано вивозити відходи. І це не так дорого для кожного жителя окремо. Так коли починаємо масово підіймати та вивозити сміття, ліквідовувати стихійні сміттєзвалища, це обходиться громаді в суттєві кошти. Дуже хотілося б, аби жителі укладали договори на вивезення побутових відходів, бо таких нині – менше 10%.

Неймовірний екомарафон ініціював опорний навчально-виховний заклад ім. А.М. Темника. Учні разом із викладачами взялися за вичищення річки Сисикулак в районі мостового переїзду біля багатоповерхівок по вул. Соборна. Рукавичками та пакетами для сміття учасників заходу забезпечив приватний підприємець Сергій Швець. Майже дві години працювали над тим, аби під мостом під купами сміття було знову видно воду, прибрали парк, що знаходиться поруч. І дуже прикро, що вже через день під мостом знову викинули сміття. При чому, не обгортку з-під їжі чи пляшку з-під напою, які так люблять з’їсти-випити по дорозі, а тоді викинути де прийдеться. Кинули тару з-під миючого засобу. Несли спеціально, бо комусь муляє очі чистота, якої вже два роки не було під мостом.

Ще одинекологічний захід відбувся в Чернігівці в суботу, 20 квітня, у районі майданчику для сімейного відпочинку, що в центрі селища. Він поєднався з просвітницькою ініціативою. У рамках проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення демократичного самоврядування в Україні» було організовано вуличний консультаційний пункт «Децентралізація очима молоді». Паралельно відбувалася толока на майданчику. Ініціативні жителі прибирали також територію дитячого садочка "Ромашка".