Новини

Ціна чужої війни: в громаді вшановували воїнів-інтернаціоналістів
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річницю виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан відзначили 15 лютого в Чернігівці урочистим мітингом та концертом «Ціна чужої війни». Цього дня представники Чернігівської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану, небайдужі чернігівчани за традицією зібралися біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам, щоб покладанням квітів та хвилиною мовчання вшанувати воїнів, яким довелось нести нелегку військову службу під час локальних війн, що вирували у різних країнах світу.

Тридцять років тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернуться додому ніколи. Сьогодні ми схиляємо голови перед вічною пам'яттю солдат, які не повернулися живими на рідну землю з іракської пустелі, мінних полів Лівану та Анголи, джунглів Ліберії та Сьєрра-Леоне, загинули в етнічних сутичках на Балканах.

Під час концерту, що відбувся після мітингу, до присутніх звернулися місцеві керівники.

- Шановні воїни - інтернаціоналісти! Плин часу не затьмарив спогадів про цю війну пам’ять продовжує нагадувати про ті жахливі часи. Сьогодні ваш безцінний бойовий досвід потрібний для підготовки наступних поколінь миротворців. Ваша активна життєва позиція, вірність військовій присязі заслуговують на глибоку повагу. Ми вдячні вам за мужність і патріотизм, за стійкість та витримку. Ваші діти можуть по праву пишатися своїми батьками! – зазначила, звертаючись до військовослужбовців заступниця селищного голови Людмила Веремій.

До її слів приєдналися заступник голови районної ради Владислав Лебедь і керівник апарату районної державної адміністрації Богдан Ткаченко. Вони також вручили відзнаки за героїзм і мужність проявлену під час виконання військового обов'язку та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав найактивнішим представникам організації воїнів-афганців.

Після урочистостей військовослужбовці відвідали в селі Пірчене могилу загиблого побратима Валерія Вілєсова.