Новини

У суботу, 23 липня, у Чернігівці вперше відбувся фестиваль дитячої творчості та читання «Книголісся», який відвідали понад 600 мешканців селища і району.

"Книголісся" - проект міжнародного фестивалю "Запорізька книжкова толока". Головний організатор і натхненник "Книголісся" - Ольга Баранова.

ГО «Центр мистецтв «Арт-Простір» виконує проект «Книголісся – фестиваль дитячої творчості та читання» в рамках Програми розвитку громад, що впроваджує ГО «КримSOS» у рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI), яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Команда Центру мистецтв "Арт-Простір":  директор організації Ігор Гармаш, а також Сергій Андрух, Інна Стащук, Микола Колодяжний.

Основна мета «Книголісся» в Чернігівці - створити простір творчого сімейного дозвілля в нашому селищі, максимально залучивши місцевих мешканців до планування, організації та реалізації фестивалю. 

Запросила «Книголісся» до нашого селища   депутат районної ради  Ольга  Ставицька. Ідею фестивалю підтримала  Чернігівська селищна рада.
В підготовці і проведенні фестивалю  від Чернігівки взяло участь понад 70 людей. Це - організаційний комітет (представники селищної ради, депутат районної ради Ольга Ставицька, представник райдержадміністрації Альона Синєпольська, представник від активної молоді Ілля Видеш). Це також наші майстрині, які безпосередньо проводили майстер-класи - Наталія Троценко, Каріна Козленко, Тетяна Рослик, Віталіна Савченко, Світлана Сулименко, Ольга Салло,  Олеся Закарлюка, організатори туристичної локації Олександр Штанько і Богдан Пода, організатори та учасники локації «Героїчні професії» Олександр Кобець, Роман Синиця, Роман Ревенко, Артем В’язовий, екіпаж швидкої допомоги.  І головне – волонтери, які забезпечили розповсюдження інформаційних матеріалів, підготовчі роботи, допомагали майстрам на локаціях і після закінчення фестивалю теж працювали,  розносили меблі, прибирали декорації.
Участь в урочистому відкритті фестивалю взяли місцеві учасники художньої  самодіяльності: танцювальний колектив"Забава" (художній керівник - Галина Крижко), Дар’я Кисіль, Данило Кікоть, колектив Новополтавського СБК.

З 16 до 20 години в рамках фестивалю проводилися різноманітні творчі майстер-класи: малювання аквареллю і пастеллю, валяння з вовни, опановування різноманітних технік роботи з папером, виготовлення поробок.
Весело і цікаво було на локаціях, організованих службою ДСНС, де діти змагалися у стрільбі з водомету, на туристичній локації, де кожен міг спробувати подолати переправу, сміх та гамір не стихав на локації «Весела кулька». 
Окрім того, малеча мала змогу проявити свою акторську майстерність, взяти участь у локації «Моя мрія», ознайомитися з пісочною анімацією, створити шляпи з паперу. Також, усі охочі – і діти, і дорослі – взяли участь у читацькому марафоні, інтерактивних літературних іграх.
Найпопулярнішими у дівчат були локації «Чарівні перевтілення» - аквагрим  та  салон краси «У Рапунцель» - модні зачіски. Активні учасники читань та конкурсів отримали солодкі призи від народного депутата Олександра Пономарьова і Чернігівської селищної ради. Завершив фестиваль  запальний виступ гурту Троїсті музики «Одна родина».

 Оцінку фестивалю дадуть  учасники, а для тих, хто не мав змоги відвідати захід, надаємо фотозвіт. І ще раз дякуємо організаторам, майстрам, артистам, волонтерам, відвідувачам за наше спільно створене свято!

facebook.com/nnikkolo/posts/10205586875706240

facebook.com/igorgarmash/posts/10205478390237609

facebook.com/permalink.php?story_fbid=985781478201976&id=725361780910615

facebook.com/photo.php?fbid=645023868984917

Стаття у виданні "Паноптикон"

Стаття на сайті "IP News"

Стаття в газеті "Верже"

Стаття на сайті "Репортер UA"

Стаття на порталі новин "Прав.Да"