Новини

До уваги агровиробників та пасічників!
Для запобігання отруєння бджіл та їх максимального збереження повідомляємо, що відповідно до ст. 37 Закону України «Про бджільництво» з метою недопущення загибелі бджіл суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, населення та пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичного препарату.

Оскільки господарства сповіщають населення про місце і час обробки пестицидами через ОМС, власники пасіки повинні зареєструватися в селищній раді.

Роботи з пестицидами, враховуючи вплив і безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні години при мінімальному вітрі шляхом обприскування наземною апаратурою. При цьому пасіки потрібно вивезти не менше ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до 5 діб в залежності від внесеного препарату. Обприскування треба проводити у фазу бутонізації до цвітіння.

Використання системи моніторингу «GRAND EXPRRT» (www.grand.expert) покращить комунікацію між агровиробниками і пасічниками та дієво запобігає отруєнню бджіл.