Голова громади відвідав Новоказанкуватський старостинський округ
4 лютого голова громади з робочим візитом відвідав Новоказанкуватський округ, де зустрівся з місцевими жителями, щоб обговорити проблеми, які найбільше хвилюють територію, і дати відповіді на проблемні запитання.

А сфера того, що хвилює місцевих жителів, дуже різноманітна.

Обурюються, що на території немає електрика. Працівники РЕМу, не зважаючи на те, що виконання цих послуг включено до платіжок, в повній мірі не справляється з поломками в електромережах. Як пояснив селищний голова, в громаді є три комунальних підприємства. До кінця лютого буде організовано роботу диспетчерської служби, що дозволить підвищити якість та швидкість виконання робіт, зокрема і по ремонту електромереж, які відносяться до компетенції громади.

Були питання по медичній галузі. Жителі нарікали на те, що отримати препарати від цукрового діабету за програмою «Доступні ліки» можна не щомісяця. За словами голови ОТГ, державного фінансування на компенсацію вартості ліків за цією програмою у повному обсязі не вистачає. Селищною радою минулоріч було прийнято рішення дофінансувати програму на суму 69 640 грн. Але навіть за такої умови забезпечити всі потреби території громади не вдалося. Тому виписуються рецепти на «Доступні ліки» почергово – місяць для Чернігівки, місяць для старостинських округів. Це дає можливість скористатися пільгами всім, хоч і не щомісяця.

Також є невдоволення населення роботою швидкої допомоги. Вона не підпорядкована селищній раді, тому жодного впливу на «неотложку» немає. Але вже ведеться робота зі створення невідкладної допомоги при центральній районній лікарні, тож питання нині перебуває на контролі.

Гостро у селян стоїть питання оренди землі. Особливо тепер, коли державні землі буди передані громаді. Наразі проводиться реєстрація права комунальної власності, формується резерв земельних ділянок для учасників АТО, бо це було гарантовано їм державою. Після встановлення права власності стане можливим вирішення питань стосовно земель, що знаходяться за межами населених пунктів. І процедура для жителів буде значно спрощена. Тут же говорили і про необхідність оформлення земель під пасовища та запобігання випилюванню лісосмуг, що може призвести до екологічної катастрофи, перетворивши родючі поля на пустелю.

Уже вкотре порушено проблему ремонту доріг та обмеження руху ними важковагового транспорту. У планах на цей рік по Новоказанкуватському старостинському округу стоїть ремонт доріг із піщано-щебеневим покриттям, що перебувають у комунальній власності громади. Селищною радою також направляються звернення до обласної державної адміністрації щодо необхідності проведення ремонту доріг, які перебувають в обласному підпорядкуванні.

Турбує жителів округу і питання підвезення. Для організації внутрішнього перевезення пасажирів придбано автобус. Але наразі необхідно пройти процедуру розробки внутрішніх маршрутів, а це – недешевий і довготривалий процес. Проте він уже стартував, тож ініціатива буде втілена.

Також під час прийому ішлося про необхідність залучення до соціального життя громади дітей з особливими потребами, забезпечення реабілітації учасників АТО. Голова громади щиро відповів на запити жителів та взяв на особистий контроль вирішення проблем, що знаходяться у сфері діяльності об’єднаної територіальної громади.

Після особистого прийому голова громади відвідав місцеві ФАП і школу, поцікавився їхніми досягненнями та проблемами.