68% жителів хочуть більше впливати на рішення влади
Жителів громади запитали про те, чи вважають вони себе залученими до процесу управління громадою та які джерела інформації для них найзручніші. Участь в анкетуванні взяли мешканці Чернігівки, сіл Обіточне, Замістя, Богданівка, Широкий Яр, Салтичія, Зелений Яр, Мокрий Став, Новополтавка, Стульневе, Довге, Верхній Токмак. Опитування проведене у рамках другої фази проекту «Зміцнення демократичного врядування».
Отож, 80,8% опитаних цікавляться новинами про рішення, які ухвалює місцева рада. Найчастіше жителі читають про це в газеті та на сторінці громади в Фейсбуці. Також інформацію отримують від друзів, знайомих. Четверта частина опитаних використовує веб-сайт. Відповідно серед найзручніших джерел отримання інформації названо місцеву пресу, соцмережі і сайт громади.

61% жителів вважає, що не має жодного впливу на рішення місцевої влади. При цьому 91% впевнений, що люди мають отримати більше впливу на прийняття таких рішень. Аби це зробити, пропонують підвищити рівень просвітницької роботи, організувати місця для публічних презентацій чи створити вуличні, сільські комітети.

Серед питань, до вирішення яких вже долучалися учасники анкетування, – організація культурно-масових заходів, підтримка громадських проектів, перекриття багатоквартирних будинків, вуличне освітлення.

68 % респондентів хочуть мати більший вплив на рішення влади. 74% із них готові регулярно брати участь в громадських зборах, близько 40 % - долучитися до проведення просвітницької роботи, 27% - увійти до складу дорадчого органу при селищній раді. А от долучитися до розробки місцевих нормативних актів виявило бажання лише 16%, стати членом громадської організації – 9%.

Учасники анкетування також визначили три сфери, у яких вони б хотіли найактивніше долучатися до процесу ухвалення рішень. Це розподіл і виконання бюджету, благоустрій і надання комунальних послуг та створення робочих місць у громаді.