Поїхати з дитиною за кордон – легко!
Досить часто до відділу «Чернігівське бюро правової допомоги» Бердянського місцевого центру з надання БВПД  звертаються громадяни, які хочуть дізнатися про можливість виїзду дитини за кордон без згоди на те батька.
Так, з 28 серпня 2018 року спрощено порядок виїзду дитини за кордон.
Відповідно до Закону України від 03.07.2018 року №2475-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною – то така дитина може виїхати за кордон на строк до 1 місяця, якщо мета поїздки:
  • лікування;
  • навчання;
  • участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах;
  • оздоровлення та відпочинок.
У даному випадку дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини отримувати не потрібно.
 
У випадку, якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів, один з батьків, з ким проживає дитина, може виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника. Заборгованість при цьому повинна становити понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою.
 
Батьки, які сплачують аліменти вчасно, можуть виїхати з дитиною за кордон на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду.
Для цього потрібно написати рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон.

Якщо згоду не надали протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа – необхідно подати до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.
На кордоні пред'явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.

Нагадуємо, що відділ «Чернігівське бюро правової допомоги» Бердянського МЦ з надання БВПД знаходиться за адресою: Запорізька область, смт Чернігівка, вул. Соборна, буд.448, телефон: (06140) 9-11-97.
 
Веб-сайт: pravo.minjust.gov.ua,
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213-103.