Учні початкових класів та діти-пільговики харчуватимуться безкоштовно
Таке рішення прийняли депутати селищної ради на останній сесії 21 грудня. Фінансуватимуться обіди дітям з місцевого бюджету.
Програма безкоштовного харчування вихованців та здобувачів освіти у закладах дошкільної та загальної середньої освіти на території Чернігівської селищної ради на 2019 рік затверджена через збільшення кількості дітей, які не харчуються, оскільки це задорого для їхніх батьків.

У громаді наразі 615 учнів початкових класів. Серед учнів 5-11 класів 128 з числа малозабезпечених, дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, які також харчуються безкоштовно.

Загальна потреба в коштах на забезпечення харчування цих категорій дітей складає 4 152 999 грн.

Батьки дошкільнят (вихованців дитсадочків в громаді – 457) оплачуватимуть половину витрат на харчування малечі (60% - селищних закладах).

Окремо, відповідно до прийнятої Програми підтримки дітей, батьки яких є учасниками бойових дій і дітей з сімей, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції і операції Об’єднаних сил діти цієї категорії також фінансуватимуться безкоштовно. У закладах дошкільної та загальної середньої освіти громади навчається 17 дітей з сімей переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО і операції об’єднаних сил, та 36 дітей батьки яких є учасниками бойових дій.

Усі інші категорії дітей забезпечуються харчуванням за кошти батьків з розрахунку: 26 грн для дітей віком від 1 до 3 років, 27 грн для дітей 3-6 років, 15 грн для учнів закладів загальної середньої освіти.