Чернігівська громада успішно розвиває громадянське суспільство
У жовтні завершується проект «Зміцнення демократичного врядування», в якому протягом року брали участь представники Чернігівської селищної ОТГ. Розробила та реалізувала проект громадська організація «СТЕП» (м. Запоріжжя). Його мета – підтримка громадських ініціатив у об’єднаних територіальних громадах Запорізької області та налагодження ефективної співпраці між активістами та представниками місцевої влади.

На виконання цієї мети з листопада 2017 по жовтень 2018 р. ГО «СТЕП» провела в Запоріжжі та Запорізькій області близько 30 заходів: тренінги, робочі зустрічі, фокус-групи за участі активних мешканців, лідерів громадських організацій і працівників органів місцевого самоврядування. Загалом від самого початку в проекті брали участь 11 ОТГ. Найактивніші з них, а саме – ті, які змогли сформувати дієві місцеві команди, отримали невеличкі субгранти на впровадження власних ініціатив. Насамперед тих, що мали своїм завданням залучення небайдужих жителів до процесів розвитку громади та прийняття місцевих рішень.

Хоча Чернігівська ОТГ долучилась до проекту дещо пізніше від його офіційного початку, наша громада завершила його чи не з найкращими результатами. Саме в ході проекту було створено громадську організацію «Платформа розвитку ‟Діалог. Дія. Добробут”», яка за півроку свого існування провела низку заходів у Чернігівці та реалізувала дві навчальні програми в рамках проекту «Зміцнення демократичного врядування» – це тренінги для громадського активу та охочих подати власні проекти на конкурс громадського бюджету. Ця діяльність дозволила згуртувати ініціативних жителів Чернігівки, які готові вже сьогодні робити зміни в своїй громаді (до речі, саме так називається всеукраїнський проект, у якому «Платформа розвитку» бере участь нині  – «Давай зміни»).

Поява активної громадської організації в Чернігівці надихнула нашу учнівську молодь на створення Молодіжної ради (очолює її лідерка шкільного самоврядування Аліса Предибайло). Уже укладено Меморандум з реалізації молодіжної політики в Чернігівській ОТГ з селищним головою, отримано техніку від УЦГІ «Світло» для роботи молодіжної ради, а самі радники взяли участь у низці заходів. Серед них, наприклад, форум «Твої ідеї змінюють громаду» в Широківській ОТГ.

Про досягнення команди чернігівців неодноразово зазначали й експерти ГО «СТЕП». А наприкінці вересня координаторка місцевої проектної команди Альона Синєпольська успішно представила досвід Чернігівської громади на запорізькому форумі «Активність і співпраця для розвитку громад», де були присутні також представники ОТГ з інших регіонів України.

Крім того, успішні практики ГО «Платформа розвитку» та активних чернігівців увійшли до посібника «Розвиток громадянського суспільства в об’єднаних територіальних громадах. Прості рішення для складних питань», що був укладений за підсумками проекту «Зміцнення демократичного врядування». Невдовзі друковані примірники цього видання будуть передані в Чернігівку та старостинські округи Чернігівської ОТГ. Посібник буде корисним  для громадських активістів, працівників органів місцевого самоврядування, керівників і членів різних громадських формувань.

Команда ГО «Платформа розвитку» вірить, що шлях до великих перетворень починається з маленьких змін, і запрошує до співпраці всіх небайдужих мешканців Чернігівської громади!