Новини

ЗВІТ ГОЛОВИ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВІТАЛІЯ МАНИЧА ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА ІІІ КВАРТАЛ 2018 РОКУ
Відповідно до прийнятого рішення селищної ради селищний голова Віталій Манич представив під час чергової сесії звіт про проведену роботу Чернігівської селищної ради як об’єднаної територіальної громади за третій квартал 2018 року.
 
Робота виконавчого комітету
Протягом звітного періоду в громаді відбулося 3 сесійних засідання, на яких радою розглянуто 107 питань, та 9 (6 чергових, 3 позачергових) засідань виконавчого комітету, де розглянуто 167 питань.
Селищною радою прийнято 204 розпоряджень голови з різних питань.
Протягом звітного періоду до селищної ради надійшло 460 документи, надано відповідей на 610 листів.
Від громадян надійшло 46 письмових та 25 усних звернень.
 
Комунальні роботи
У липні виконувалися роботи з благоустрою території центрального ставу в Чернігівці. Там розчищено від комишу частину берегу, завезено пісок. Крім задіяної в роботах техніки ВУЖКГ, тут працювали спецтранспортні засоби СТОВ «Токмачани», СВК «Світанок», ПрАТ «Чернігівський Агрос», ф/г «Оріон». Пісок завезли за сприяння ПрАТ «Чернігівський Агрос», СВК «Світанок», фермерського господарства «Годлевський В.С.».
Протягом липня-серпня КП «Чернігівське ВУЖКГ» здійснило підготовку дорожнього полотна вулиць Соборна, Українська, Шевченка, Набережна до ямкового ремонту, на що витрачено 11 т щебеню.
Здійснено обсипку жорствою вулиць Виноградна, Коцюбинського, Молодіжна (понад 80 т жорстви), Миру, 8 Березня, Сонячна (50 т), Заводська (70 т), Першотравневої (15 т).
Огороджено сміттєві баки по вулиці Соборна, 361. У Чернігівці замінено 38 лічильників води. У селищі Пірчине виконано викорчовування та планування території кладовища, куди завезено 12 автомобілів ґрунту. Проведено механізовані покоси парку, стадіону (викошено близько 5 га території). По Чернігівці здійснено обрізку дерев (близько 4 м.куб.).
Підприємство займалося обслуговуванням та ремонтом вуличного освітлення. По Чернігівці замінено 34 світлодіодних лампи, по інших населених пунктах громади – 45. Встановлені 14 світильників по вул. Перемоги в Чернігівці.
У 2018 році на ремонт і утримання доріг комунальної власності передбачено 2598,320 тис. грн. з місцевого бюджету. Станом на 1.09.2018 відремонтовано 4638 кв. м доріг на суму 1026,556 тис. грн.
Здійснено роботи по вулицях Бабенка, Гастело, Світла з підготовки каналізаційної системи до зими (прочистка). Замінено 4 каналізаційних люки, 9 – виготовлено.
За цей період з Чернігівки вивезено понад 200 т ТВП.
 
Формування інфраструктури, проектна діяльність
Розроблено та подано проектну заявку на участь у конкурсі на отримання техніки та обладнання для місцевої пожежної охорони. За результатами конкурсу, проект «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями» прийняв рішення запропонувати Чернігівській ОТГ співпрацю і передати обладнання (захисний одяг пожежного, захисний пожежний шолом, чоботи та рукавиці пожежного), а також представники ОТГ залучатимуться до семінарів по плануванню потреб в пожежній безпеці.
Розроблено проект регуляторного акту Правила благоустрою населених пунктів Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області та аналіз регуляторного впливу регуляторного акту. На даний час відповідний пакет документів направлено для розгляду та надання пропозицій щодо удосконалення  відповідно до принципів державної регуляторної політики до Державної регуляторної служби.
Завершено роботи по розробленню та затвердженню тарифів на послуги водопостачання, водовідведення та вивозу твердих побутових відходів та з встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляються з використанням альтернативних джерел енергії для ТОВ «Енерготех» (для КУ «Чернігівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради).
Селищною радою наданий запит Запорізькій облдержадміністрації на фінансування з обласного бюджету на загальну суму 8023,334 тис. грн., наступних  природоохоронних заходів:
1) «Виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція і розширення полігону твердих побутових відходів КП «Чернігівське ВУЖКГ» в смт. Чернігівка»;
2) «Реконструкція і розширення полігону твердих побутових відходів КП «Чернігівське ВУЖКГ» в смт. Чернігівка»;
3) «Придбання машини для транспортування, складування, переробки твердих побутових відходів для КП «Чернігівське ВУЖКГ» (фронтальний навантажувач)».
Надані також пропозиції до загального переліку об’єктів, які пропонується фінансувати у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету розвитку на загальну суму 16580,503 тис. грн., в т.ч. природоохоронні заходи, реконструкція покрівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Героя Радянського Союзу А.М. Темника; будівлі поліклініки, лікувального корпусу, селищного палацу культури (Низяни), капітальний ремонт системи водопостачання в смт Чернігівка.
Громада продовжує співпрацю з міжнародними організаціями. Представленими в Україні. Протягом ІІІ кварталу на території громади за сприяння селищної ради діяло два проекти – «Громадський бюджет: виклики та можливості», «ПУЛЬС: Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», у рамках яких проведено ряд навчальних тренінгів.
Триває робота над розробкою загальної Стратегії розвитку та співпраця з Програмою U-LEAD зі створення на території громади сучасного ЦНАПу.
 
Медицина
Один із пріоритетів діяльності селищної ради – охорона здоров’я.
За липень-серпень лікарями Центру ПМСД було оглянуто на амбулаторному прийомі 16217 осіб, зокрема 9745 дітей, здійснено викликів на дім - 1582. В денних стаціонарах амбулаторій проліковано 105 пацієнта, в стаціонарах на дому - 50.
З СТМО «Дитинство» м. Запоріжжя централізовано отримано наступні вакцини для імунопрофілактики дитячого населення: Пріорікс (для профілактики кору) – 160 доз; Імовакс (для профілактики поліомієліту) - 110 доз; ОПВ (для профілактики поліомієліту) - 730 доз; Хіб (для проф. гемофільних інфекцій) – 275 доз; Еувакс (для профілактики Гепатиту В) – 60 доз, АКДП (профілактика краснухи) – 4—доз, АДПМ (профілактика правця) – 180 доз.
За липень-вересень проведено щеплень проти: туберкульозу – 9, поліомієліту – 218, дифтерії, правцю – 838, кашлюку – 139, гепатиту В – 89, кору, паротиту, краснухи – 76.
Щеплено 642 дорослих вакциною АДПМ.
Проведено туберкулінодіагностику 136 дітям.
З КУ «Запорізька обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» отримано централізовано 50 шт. швидких тестів для виявлення антитіл до ВІЛ.
За Програмою «Цукровий діабет» виділено на рік 84000 грн. За квартал витрачено 22250 грн. За Ппрограмою імунодеприсантів використано 26100 грн.
За Урядовою програмою «Доступні ліки» протягом ІІІ кварталу лікарями Центру виписано 1710 рецептів 995 особам. Кількість відпущених рецептів в аптеці - 1444 шт.
У рамках підготовки до підписання декларацій між лікарем та пацієнтом 11.06.2018 КЗ «Чернігівський Центр ПМСД» ЧСР був підключений до електронної системи охорони здоров’я EHealth з вибором МІС Helsi. Закуплено 5 ноутбуків для укладання договорів з пацієнтами. Владівську амбулаторію підключено до Інтернету.
Станом на 27 серпня укладених та підписаних декларацій між пацієнтом та лікарем: Богдан Т.В. – 740, Богдан С.А. – 737, Шкворець К.В. – 249, Саленко О.М. – 156, Анікєєв К.Ю. – 114, Грицюк Л.І. – 105, Рева Н.Ю. – 89, Єфіменко О.В. – 59, Яцишин А.Г. – 50, Скоробогатова Л.М. – 43, Скоробогатов С.В. – 35, Лапіна Н.П. - 13
 
Освіта
Стосовно сфери освіти слід зазначити, що у шкільній мережі навчається 1580 учнів, у дошкільних закладах – 528 дітей.
Громада, по можливості, допомагала придбати закладам освіти все необхідне. Чернігівською селищною радою було витрачено на це протягом ІІІ кварталу близько 500 тис. грн.
Для Просторівського КДНЗ (комунальний дошкільний навчальний заклад) були придбані каструлі на суму 486 грн та частково замінена підлога (8,5 тис. грн). Для Новополтавського КДНЗ: сантехніка (4795 грн), водонагрівач (3160 грн), металеві двері (4800 грн), будівельні матеріали (6057 грн). Новополтавській ЗОШ придбали сантехніку на суму близько двох тисяч гривень для харчоблоку. Обіточненський КДНЗ – будматеріали для поточного ремонту (близько 3 тис. грн), а для Обіточненської ЗОШ: лічильник трьохзонний (3900 грн), водонагрівач (2190 грн), килимове покриття (3000 грн).
Для ДНЗ району закуплені медикаменти на суму п’ять тисяч гривень. Усі ДНЗ та НВК забезпечені миючими засобами. У Чернігівській ЗОШ І-ІІІ ст. на 70 % оновили спецодяг для технічного і медперсоналу, працівників кухні. Владівський КДНЗ: будматеріали для поточного ремонту (600 грн), водонагрівач (3200 грн), фарба (534 грн), а для Владівської ЗОШ закуплені будматеріали на суму 4500 грн та електронасос (4500 грн). Верхньотокмацький КДНЗ – лист алюмінієвий харчовий для кухонних столів (близько 3000 грн), фарба (1000 грн). Для. Верхньотокмацької ЗОШ  було придбано: водонагрівач (3100 грн), двері металеві (5100 грн), змішувачі для води (1800 грн). Стульневський НВК – замінено 85 метрів каналізаційних труб (13385 грн) та кухонне приладдя (4589 грн). Новоказанкуватський НВК: посуд (6420 грн), «провід» та автомати для опалення спортзалу (2593 грн). Нещодавно виділені кошти на закупівлю постільної білизни. Широкоярський НВК отримав постільну білизну на суму 7000 грн (15 наборів із покривальцями). Новомихайлівський НВК: шпалери (1591 грн), килимове покриття (3320 грн), водонагрівач (3692 грн), книжкова шафа (близько 2000 грн). Для Хмельницького НВК придбано будівельні матеріали на суму близько 500 грн і водонагрівач у дошкільну групу (1000 грн).
Богданівська ЗОШ: будівельні матеріали для додаткового спортзалу (38448 грн – цільові кошти громади), лічильник трьохзонний (3900 грн), вікна та двері (103011 грн), тротуарна плитка (близько 200 тис. грн – цільові кошти громади, всі проведені роботи були оплачені за рахунок спонсорської допомоги В. В. Курленкова).
Для ОНВЗ Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Темника придбали сантехнічні матеріали (4563 грн) та два бойлери (10650 грн).
Протягом вересня отримано частину обладнання для кабінетів природничо-математичного циклу (сума по договору 1550000 грн.) та кабінету англійської мови для ОНВЗ Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. А.М.Темника; 2 інтерактивні комплекси в Чернігівську ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 203952 грн.; 6 комплектів комп’ютерного обладнання на суму 229672 грн. в ОНВЗ Чернігівська  ЗОШ І-ІІІ ст. ім. А.М. Темника, філію Стульневський НВК, Просторівську ЗОШ І-ІІІ ступенів, Верхньотокмацьку ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новополтавську ЗОШ І-ІІІ ступенів, Обіточненську ЗОШ І-ІІІ ступенів.
На даний час ведуться ремонтні роботи на І поверсі ОНВЗ Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. А.М.Темника (1478991 грн.)
КДНЗ «Посмішка»: будівельні матеріали (1452 грн) та стільці (8502 грн, столи було придбано за рахунок батьків), а КДНЗ «Сонечко» – будівельні матеріали для тіньового навісу на суму 15446 грн (всі роботи проведено батьками).
Станом на вересень 2018 року у громаді потребують навчання 18 дітей з особливими потребами.
Усього протягом оздоровчого періоду в районі охоплено оздоровленням та відпочинком 1571 дитина, в тому числі 788 – пільгові категорії: дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування - 49, дітей осіб, визначених учасниками бойових дій - 7, внутрішньо переміщених -7, дітей з інвалідністю – 2, дітей з багатодітних та  малозабезпечених сімей – 322, дітей, які знаходяться на диспансерному обліку – 153, талановитих та обдарованих - 40, дітей працівників АПК – 183, дітей, які взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах – 1.
Повністю використано кошти субвенції з державного бюджету на надання підтримки дітям із особливими освітніми потребами та закуплено обладнання для оснащення кабінетів КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Чернігівської селищної ради. На закупівлю навчально-дидактичних матеріалів, меблів, комп’ютерної техніки виділено 125 940 грн. Так, для надання психолого-педагогічної допомоги та підтримки особам з особливими освітніми потребами у Інклюзивно-ресурсному центрі в наявності комп’ютер, ноутбуки, планшети, телевізор, багатофункціональний пристрій; меблі, розвиваючі та корекційні дидактичні матеріали.
Продовжується впровадження електронної системи бази даних про учнів з особливими освітніми потребами на порталі zp.isuo.org. У рамках єдиного освітнього простору розвивається сайт Інклюзивно-ресурсного центру.
Станом на 20.09.2018 року обстежено  43 дитини з особливими освітніми потребами. 17 учням надана інклюзивна форма навчання, 6 осіб будуть продовжувати навчання на індивідуальній формі в закладах загальної середньої освіти
 
Культура
Станом на кінець ІІІ кварталу в Чернігівській ОТГ 36 підвідомчих закладів культури: 16 державних клубних закладів, районна центральна бібліотека, районна бібліотека для дітей, 16 бібліотек-філій, 1 дитяча музична школа, 1 районний історичний музей.
Протягом звітного періоду народний вокальний ансамбль «Два  кольори» Новомихайлівського СБК та народний хоровий колектив «Криниченька» Чернігівського СБК брали участь Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Чарівна лоза» м. Приморськ. Вокальний ансамбль Богданівського СПК та вокальний ансамбль «Чарівниці» Чернігівського СПК взяли участь в обласному фестивалі народної творчості «Срібна купальська роса», який проходив в Токмацькому районі. 
Усе популярнішим стає «Театр Скіфської звитяги» с. Салтичія. Протягом кварталу вони представляли нашу громаду на обласних та всеукраїнських фестивалях у м. Запоріжжя «Запорозький спас», всеукраїнський фестиваль «Козацький спас» в парку «Київська Русь» Київської області.
Касові видатки по відділу культури і туризму Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області за ІІІ квартал 2018 року складають 1727158 грн., в тому числі на забезпечення потреб закладів культури на території старостинських округів 976896 грн.. Видатки на заробітну плату – 1627953 грн., в тому числі працівникам на території старостинських округів – 715957 грн. Для забезпечення господарських потреб, в тому числі придбання бензину, придбання матеріалів для проведення поточних ремонтів в приміщеннях Владівського, Довгинського, Стульневського, Богданівського, Ільїнського, Верхньотокмацького, Просторівського сільських будинків культури, витрачено 82287 грн.. Оплата енергоносіїв протягом звітного періоду 15778 грн.  Видатки на відрядження – 1140 грн.
Для функціонування ХАБу на базі КЗ «Централізована бібліотечна система» Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області безоплатно отримано 9 одиниць компю’терної техніки на суму 116303 грн. та меблі 1 одиниця на суму 7434 грн.
Всього за ІІІ квартал 2018 року закладами культури проведено 320 культурно-мистецьких заходів, до яких залучено 21200 осіб. В закладах культури діяло 78 клубних формувань, в них учасників – 937 ос., з них формувань для дітей – 46, в них учасників – 589 осіб.
Бібліотеки громади активно працюють над виконанням «Програми розвитку культури на території Чернігівської селищної ради на 2018-2020 роки», та творчої краєзнавчої програми бібліотек централізованої бібліотечної системи «Мій рідний край, моя історія жива».
За вісім місяців 2018 року до книгозбірень надійшло 807 примірників книг на суму – 69358,10 грн. Станом на 01.09.2018 року фонд Чернігівської ЦБС складає - 170582 видань, в тому числі періодики – 11443, книги – 159139. Бібліотеки ЦБС продовжили роботу по переводу бібліотечного фонду на УДК.
Книгозбірнями обслуговано 7737 користувачів.
За липень та серпень 2018 року бібліотеками ЦБС проведено 56 культурно-мистецьких заходів, в яких взяли участь 458 осіб. Підготовлені та видані два бібліографічні покажчики: «Твої, Вітчизно, сини Генерали (до 110 річниці від дня народження генерал-майора артилерії, нашого земляка Михайла Микитовича Богдана)», «Промовляє історія (до 165-річчя села Новомихайлівка)».
Чернігівська районна центральна бібліотека бере участь у наступних проектах: «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який упроваджено Асоціацією міст України (АМУ) у партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку; «Зміцнення спроможності Українських територіальних громад до прийняття внутрішньо-переміщених осіб в Україні», що реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням уряду Німеччини; «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», який реалізується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ у рамках Ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини. Для обладнання на базі читального залу молодіжного HUB бібліотека отримала від компанії GIZ ІТ-техніку на суму близько 120 тисяч грн. та меблі на суму більше 70 тисяч грн.
 
Соціальний захист
Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) продовжує надавати соціальні послуги найменш захищеним верствам населення - пенсіонерам, особам з і інвалідністю  та громадянам, що опинилися в складних життєвих обставинам.
У відділенні соціальної допомоги вдома отримують послуги 337 осіб.
На обліку у відділенні денного перебування знаходиться 495 осіб, які мають можливість отримати різні соціальні послуги.
Так у ІІІ кварталі 2018 року: послуги перукаря отримали – 161 особа; швачки – 163; рубки та розпилювання дров – 64; обкіс подвір’їв тримером-кусторізом - 15.
Проводиться робота з людьми, які потребують стороннього догляду та не можуть самостійно себе обслуговувати. Працівники терцентру допомогли 4 особам зібрати документи та подати їх на оформлення до будинку-інтернату.
«Автопарк» територіального центру завдяки підтримці селищної ради поповнився ще 5-ма велосипедами, які отримали соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома, сестра медична та соціальний робітник по рубці та розпилюванні дров відділення денного перебування, а також були придбані запчастини для велосипедів на суму 4522 грн.
Велика увага приділяється організації дозвілля для людей пенсійного віку та осіб з інвалідністю. У вересні місяці продовжили свою роботу клуб спілкування «Що наші роки..?» та клуб «За здоровий спосіб життя».
При територіальному центрі продовжує працювати пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації. За останній квартал було видано 1 інвалідний візок, 1 пахвові милиці та 1 підлокотні милиці. Переважно засоби надаються особам, які не мають інвалідності (тому що вони не можуть отримати засоби технічної реабілітації в УСЗН).
У відділі реєстрації бездомних громадян на обліку перебуває 2 особи, які потрапили в складні життєві обставини, проводиться інформаційна робота та надаються різні соціальні послуги.
Відділенням СССДМ до Дня Незалежності були проведені майстер класи: «Квіти України», «Плетіння кіс», майстер клас з ліплення «Символи України».
 
Спорт
У ІІІ кварталі 2018 року в Дитячо-юнацькій спортивній школі було зроблено косметичний ремонт: пофарбовані вхідні двері, внутрішні та балконні двері, реставровані пошкоджені ділянки стін в ігрових залах, відновлено настінну плитку, повністю пофарбовані стіни та двері у роздягальні борцівської зали, пофарбовані панелі у атлетичному залі і стіни в холі ДЮСШ. Цоколь приміщення був частково заштукатурений та пофарбований. Кошти для проведення ремонтних робіт були залучені від благодійників. Загальна сума становить 1641 грн. За спонсорські кошти також придбано табло для проведення змагань (5 тис. грн).
У ІІІ кварталі за кошти місцевого бюджету для спортшколи було придбано акустичну колонку для музичного супроводу спортивних змагань ( 6030 грн), ноутбук (16 тис), 4 гімнастичні мати (5362 тис), лічильник електроенергії (3150 грн), проведено його параметризацію (1175 грн).