Новини

Громадський бюджет – від обговорень до справи!
 
Понад півсотні жителів Чернігівської громади з усіх старостинський округів мали змогу попрактикуватися у написанні заявок на бюджет участі. На Форум підготовки проектів громадського бюджету, що пройшов 17 вересня в Чернігівці, кожен прийшов зі своєю ідеєю, яку би він хотів втілити на своїй території.
На ініціативи громадськості з бюджету 2019 року планується виділити півмільйона гривень. Їх рівномірно розподілено між Чернігівкою і всіма старостинськими округами – по 41,6 тис.грн. Це ті кошти, на які кожен житель громади може реалізувати власну ідею. Для цього потрібно подати проектну заявку, презентувати її на загальних зборах, які відбуватимуться в грудні. Проектів-переможців, що отримають фінансування, визначатимуть самі жителі. Тобто, якщо ваша ідея набере більшу кількість голосів, її і буде втілено в 2019 році.

Відкрив Форум селищний голова Віталій Манич. Він подякував тим, хто зібрався у залі районного центру культури та дозвілля, за небайдужість до життя громади, зазначивши, що бюджет участі – це реальна можливість долучитися до позитивних змін у наших населених пунктах.
Навчання провели експерти Фундації українсько-польської співпраці ПАУСІ: Пшемек Гурскі (м. Лодзь, Польща), Роман Широких, Леонід Донос (м. Полтава).

10 команд – 10 чудових ідей, кожна з яких пройшла під час Форуму повний цикл громадського бюджету. Спочатку учасники заповнювали бланк-заявку, тоді публічно її презентували і, зрештою, голосували за ту, яка сподобалася найбільше. Проекти було подано дуже різні: креативна автобусна зупинка з тренажерами і альпійською гіркою, заміна поліетиленових пакетів на екоторбинки, облаштування тротуару, ремонт ФАПу, організація дозвілля для тих, кому за 50 тощо. Кожна з цих ідей, а також десятки інших, варті того, щоб бути реалізованими. І вже в наступному році будуть втілені в життя перші ініціативи.

Прийом заявок триватиме до 15 жовтня. Детальніше про це можна запитати телефоном 0507739191.

Форум відбувся у рамках проекту «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», що реалізується ПАУСІ у рамках ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», яка виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.