Новини

Звернення депутатів Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області до Державної фіскальної служби України та Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області у зв’язку з ліквідацією  Центру обслуговування платників податків Чернігівського відділення Токмацької ОДПІ

Ліквідація Центру обслуговування платників податків Чернігівського відділення Токмацької ОДПІ викликає значне занепокоєння серед населення нашої Чернігівської ОТГ (району).

На сьогодні можна спостерігати значні черги біля Чернігівського відділення Токмацької ОДПІ задля отримання такої елементарної послуги як заміна чи видача дублікату ідентифікаційного коду.

Населення дуже занепокоєне рішенням про ліквідацію цього органу в Чернігівському районі, оскільки 41 населений пункт Чернігівської ОТГ територіально віддалений від м. Токмак, відсутнє міжміське транспортне сполучення, незадовільний стан доріг, відсутнє покриття мережею Інтернет.

Більшість населення не зможе скористатися он-лайн сервісами ДФС, оскільки в значній мірі це люди старшого віку, які не мають ані найменшого уявлення як працюють ці сервіси, а також стабільність роботи цих сервісів залишає бажати кращого.

Територія Чернігівської ОТГ становить більше 1200 кв.км., з них більшість належить громадянам на праві приватної власності або перебуває у користуванні. Наявність Чернігівського відділення Токмацької ОДПІ дозволяє оперативно проводити взаємозвірку щодо надходження земельного податку та орендної плати та здійснювати належний контроль за надходженнями до місцевого бюджету.

Для більшості осіб, які зобов'язані здавати декларації, було досить зручно отримувати консультації з приводу їх заповнення та контролю щодо її своєчасного подання, оскільки використання електронних сервісів щодо подачі таких декларацій  вимагає наявності у декларантів комп'ютерної техніки та навичків роботи на ній, підключення до мережі Інтернету.

Вся податкова звітність установ, підприємств, організацій незалежно від форм власності у зв'язку з нестабільністю Інтернету або взагалі з його відсутністю призведе до несвоєчасного її подання, що тягнутиме негативні наслідки для цих установ.

Центр обслуговування платників податків Чернігівського відділення Токмацької ОДПІ повністю буде перенесений у м. Токмак, жодної посадової особи, яка здійснюватиме обслуговування цілого району не залишиться.

Дані дії призводять до негативного сприйняття населенням громади процесів децентралізації та передання повноважень на місця і віддаляють надання послуг державою для населення.

Зважаючи на вищевикладене, просимо посприяти у вирішенні питання щодо забезпечення на території Чернігівської ОТГ (району)  представництво Токмацької ОДПІ, з метою обслуговувала населення.

Сподіваємося на позитивне вирішення питання
 
Схвалено на двадцять четвертій сесії Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області сьомого скликання
07.09.2018 року