Новини

Звернення депутатів Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області до Міністерства юстиції України, Головного управління юстиції у Запорізькій області, Запорізької обласної державної адміністрації  у зв’язку з ліквідацією Чернігівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУ юстиції у Запорізькій області

У зв'язку з ліквідацією Чернігівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУ юстиції у Запорізькій області шляхом злиття до Пологівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУ юстиції у Запорізькій області серед населення нашого району зростає соціальне напруження щодо неможливості в повній мірі отримувати послуги, які надаються Чернігівським РВ ДРАЦС. В свою чергу через це виникає незадоволення серед населення громади результатами процесу децентралізації.

На сьогодні на базі району утворена одна об'єднана територіальна громада, яка включає в себе 41 населений пункт з населенням понад 17 тисяч чоловік. Загальна площа громади складає 1200 кв. км. Через територіальну віддаленість від м. Пологи та відсутність міжміського транспортного сполучення буде неможливим отримання населенням громади своєчасних послуг, які надаватимуться Пологівським РВ ДРАЦС.

Відповідно до Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні районні відділи державної реєстрації актів цивільного стану головних територіальних управлінь юстиції проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

В свою чергу виконавчі органи сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад проводять лише державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, смерті.

Оскільки відомості, зазначені в актових записах про народження фізичної особи та її походження, шлюб, смерть, складених виконавчими органами сільських, селищних та міських (крім міст обласного значення) рад на паперових носіях та в електронному вигляді, вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян протягом трьох робочих днів з дня надходження актового запису до відповідного відділу державної реєстрації актів цивільного стану, доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у виконавчого органу селищної ради буде відсутній.

У зв'язку з цим, майже всі послуги, які надаються Чернігівським РВ ДРАЦС будуть недоступні для жителів Чернігівської ОТГ.

Окрім цього, весь архівний фонд Чернігівського РВ ДРАЦС буде передано до м. Пологи, і жителям доведеться знаходити можливості, кошти та транспорт, щоб дібратися до м. Пологи задля отримання архівних документів, дублікатів тощо. Із найвіддаленіших точок громади відстань до м. Пологи складає 97,2 км.

Досить важливим для мешканців Чернігівської ОТГ є отримання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини для допомоги на дітей одиноким матерям. Ці послуги отримати не виїзжаючи за межі Чернігівського району буде неможливо, що значно вплине на швидкість та оперативність отримання зазначених документів.

Зважаючи на вищевикладене, просимо посприяти у вирішенні питання щодо скасування процедури ліквідації Чернігівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУ юстиції у Запорізькій області.
Сподіваємося на позитивне вирішення питання.
 
Схвалено на двадцять четвертій сесії Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області сьомого скликання