Новини

Чернігівська громада відсвяткувала День Незалежності України
День Незалежності України в Чернігівській ОТГ цього річ відбувся під гаслом єднання. Маленькими кроками ми йдемо у майбутнє. Вся країна і наша громада, зокрема. За цей незначний термін ми зазнали чимало змін. Одна з найбільших – децентралізація, що перетворила Чернігівський район із периферії на одну з найбільших селищних громад області та й усієї країни.
Традиційно, відзначення двох чи не найбільших державних свят розпочалося 23 серпня, в День Державного Прапора України. Після урочистого підняття Великого Стягу на флагшток біля районної державної адміністрації, громада продовжила святкування в районному центрі культури та дозвілля, який зібрав жителів ОТГ на привітання та нагородження. З вітаннями до присутніх звернулися селищний голова Віталій Манич, голова РДА Богдан Сушко, заступник голови райради Владислав Лебедь і військовий комісар Чернігівського РВК Володимир Кравцов. Учасники художньої самодіяльності і працівники РЦКД дарували присутнім яскравий концерт.

Цього ж дня над могилою загиблого в АТО жителя громади Віталія Ільїна замайорів синьо-жовтий стяг. Житель села Ільїне 23-річний Віталій героїчно загинув 29 серпня 2014 при виході із оточення під м. Іловайськ Донецької області. На кладовищі села Ільїне зібралися місцеві жителі, учасники АТО, працівники Чернігівського РВК та керівники, висловлюючи слова смутку та надії на майбутнє, яке своєю кров’ю відстоюють сини України. Честь встановити стяг було надано голові громадської організації «Спілка учасників АТО Чернігівського району Запорізької області» Юрію Накалюжному.

Відзначати День Незалежності Чернігівка почала 24 серпня з шостої ранку, коли всіх гостинно запросив до себе ярмарок сільгосппродукції. Вже за кілька годин центр селища перетворився на міні-громаду, об'єднавши на центральній площі всі території нашої немалої ОТГ. Майже всі старостинські округи представили тут свої курені. Кожен – з родзинкою. Хтось відзначився найсмачнішим борщем, хтось – варениками, наливками, співочими дівчатами чи шикарною фотозоною. Крім того, цікаві локації на святкуванні представили актори «Театру скіфської звитяги» (село Салтичія) і громадської організації «Платформа розвитку». Людей, які завітали на гуляння, розважали колоритним концертом і безкоштовно пригощали українськими кашами, звареними в казанах.

Багато небайдужих людей (зокрема і представники місцевих осередків політичних партій) долучилися до того, щоб в цей день, в головне Державне свято країни, ми зібралися разом великою Громадою і відчули себе однією дружньою родиною. Свій внесок у те, аби свято вдалося на славу, зробили районний осередок виборчого об’єднання «Батьківщина», партія «Наш край», голова правління СВК «Світанов» В’ячеслав Курленков, голова СВК «Новомихайлівський» Петро Удовенко, директор ПрАТ «Чернігівський Агрос» Віктор Мовчан, генеральний директор ТОВ «Богдан Хмельницький» Валерій Найдьонов, директор ТОВ «Агротекс» Олександр Лісняк, керівник ф/г Василь Строкач, керівники ф/г «Оріон» Сергій Калінкін, ф/г «Саєнко» Сергій Ковдря, в.о. старост Олександр Залецький (Ільїнський старостинський округ), Анатолій Ковтун (Богданівський с.о.), директор Ільїнського СБК Тетяна Турасова, бібліотекар Ільїнської філії Зінаїда Карпова, художній керівник Новополтавського СБК Тетяна Мовчан,  новополтавчанка Катерина Кухаренко, медпрацівник Новополтавського ФАПу Альона Олексієнко, приватні підприємці Григорій і Тетяна Парьохи (Новополтавский с.о.), В Кущ (Обіточненський с.о.). А ще – багато інших, хто доклав зусиль і коштів до святкування. Транспорт для підвезення учасників надали відділ освіти, молоді та спорту селищної  ради і Бердянський центр ПТУ філія села Обіточне.

Ми дякуємо всім без виключення, хто долучився до організації та проведення свята, всім хто не був байдужим, хто допоміг фінансово, працював, даруючи свято тим, хто завітав на нашу головну площу. Разом ми СИЛА. Адже хто вміє відпочивати, той вміє й працювати.