Новини

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області до Запорізької обласної ради щодо виділення коштів з обласного бюджету на відновлення районних та обласних доріг загального користування на території Чернігівської селищної об’єднаної територіальної громади

Ми, депутати Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області, звертаємося щодо вирішення одного з найважливіших питань у нашій Чернігівській селищній об’єднаній територіальній громаді, яка створена на базі усього Чернігівського району, а саме ремонту доріг загального користування місцевого значення, які на сьогодні знаходяться на балансі Запорізької обласної ради, зокрема, районної автомобільної дороги загального користування місцевого значення Станція Стульнево-Владівка-Богданівка (С081901), обласних автомобільних доріг загального користування місцевого значення Очеретувате-Новомихайлівка-Новоказанкувате-Новополтавка-Зоря (О081874), Чернігівка-Новополтавка-Семенівка-Басань (О081983), Орлове-Світле-Владівка-Степове (О081031).

Всі ці дороги знаходяться у вкрай незадовільному стані, якість дорожнього покриття не відповідає вимогам сучасних стандартів, у зв’язку з чим автомобільні шляхи загального користування місцевого значення на території Чернігівської ОТГ потребують якнайшвидшої модернізації з урахуванням соціально-економічних потреб регіону. Сьогодні рух автомобільного транспорту, особливо вантажного, дуже інтенсивний, а також додаткове навантаження на дороги здійснюється вантажівками «Автомагістраль», що курсують з Новополтавського кар’єру, у зв’язку з проведенням ремонтних робіт на автомобільній дорозі Р37 Енергодар-Бердянськ.  Через це дорожнє покриття має суттєві дефекти, що проявляються в колійності, вибоїнах, просіданнях, тріщинах та руйнуванні краю проїжджої частини.  Це вже не просто вибоїни на дорозі – це ями фактично без дороги. Незадовільний стан автодоріг ускладнює доступ громадян населених пунктів для отримання медичних, освітніх та інших послуг. Шкільні автобуси щодня аварійними дорогами  кілька разів на  день здійснюють підвіз учнів  до навчальних закладів. Слід зазначити, що  внаслідок загрози людському  життю та здоров’ю, збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод перевізники автобусного сполучення відмовляються здійснювати свої рейси. Тривогу викликає й те, що за цієї ж причини стає неможливим своєчасне надання невідкладної медичної допомоги населенню, створюється реальна загроза для життя громадян. З цього приводу є дуже багато скарг та нарікань від мешканців населених пунктів, постійно зростає соціальне невдоволення населення. Жителі громади не мають можливості вчасно доїжджати до місця роботи, навчання та інших життєво важливих місць району.

Враховуючи соціальну значимість порушеного питання, сподіваємося на Ваше розуміння ситуації, підтримку та позитивне вирішення щодо виділення у 2018 році, при уточненні обласного бюджету, необхідних коштів для проведення ремонтних робіт дорожнього покриття загального користування місцевого значення Чернігівського району.

Враховуючи вищевикладене, з метою покращення транспортного сполучення між населеними пунктами, забезпечення безперешкодного доступу жителів об’єднаної територіальної громади до об’єктів соціальної сфери, просимо Вас:

розглянути питання щодо виділення коштів з обласного бюджету на ремонт автомобільних доріг загального користування: Станція Стульнево–Владівка–Богданівка (С081901) на ділянці дороги ст. Стульневе – с. Владівка, Очеретувате–Новомихайлівка–Новоказанкувате–Новополтавка–Зоря (О081874) на ділянці дороги с. Зоря – с. Новополтавка, Чернігівка – Новополтавка–Семенівка–Басань (О081983) на ділянці дороги с. Новополтавка – смт Чернігівка, Орлове–Світле–Владівка–Степове (О081031) на ділянці дороги с. Владівка – с. Хмельницьке, що допоможе зняти соціальну напругу.

Про результати даного звернення та прийняте рішення просимо проінформувати Чернігівську селищну раду. 

Заздалегідь вдячні за підтримку та порозуміння.

З повагою, депутатський корпус Чернігівської селищної ради.

Схвалено на двадцять третій сесії Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області сьомого скликання
27.07.2018 року