Новини

Училися співпрацювати, граючись
У Чернігівці на базі районної бібліотеки 10 липня проведено ділову настільну стратегічну гру-тренінг «Світ громад». Її учасниками були представники різних соціальних груп: органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, приватні підприємці, пенсіонери, молодь. Модерувала корпоративну гру психолог, громадська активістка Віталіна Савченко.

Протягом кількох годин учасники будували Місто Щасливих Людей, вчилися співпрацювати, знайомилися з інструментами розвитку громади. Кожен гравець отримав свою роль з особливою історією. На початку учасники намагалися досягти своїх індивідуальних цілей, але, переконавшись, що власне збагачення до побудови спроможної громади не веде, стали відкривати і підтримувати місцевий бізнес, платити податки, наповнювати і контролювати місцевий бюджет, допомагати один одному. Таким чином, спільним завданням в першу чергу стало покращення привабливості громади.

Не зважаючи на непрості умови, що ставила гра перед учасниками, зокрема, тимчасову втрату роботи, хворобу, перевірки податкової та штрафи, жителям громади командно таки вдалося побудувати Місто Щасливих Людей.

Навчальна стратегія була придбана завдяки участі громади в проекті ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).