Новини

ЗВІТ ГОЛОВИ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВІТАЛІЯ МАНИЧА ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА ІІ КВАРТАЛ 2018 РОКУ
Під час 21 (чергової) сесії селищної ради 22 червня селищний голова Віталій Манич представив звіт про підсумки роботи різних сфер життя громади у ІІ кварталі 2018 року

Робота виконавчого комітету
Протягом звітного періоду в громаді відбулося 6 сесійних засідань, на яких радою розглянуто 218 питань, та 9 (6 чергових, 3 позачергових) засідань виконавчого комітету, де розглянуто 197 питань.
Селищною радою прийнято 209 розпоряджень голови з різних питань.
Протягом звітного періоду до селищної ради надійшло 727 документи, надано відповідей на 696 листів.
Від громадян надійшло 61 звернення, з них 33 – щодо надання матеріальної допомоги.
 
Комунальні роботи
У цьому кварталі в Чернігівці розпочато ямковий ремонт дорожнього покриття вулиць, що належать до комунальної власності селищної ради. За планом поточний ремонт передбачений на 10 вулицях, провулків у Чернігівці, 6 – в с. Верхній Токмак, 5 – у Владівці, 3 – у Богданівці, по 1 – в Новомихайлівці, Стульневому, Новополтавці. Профінансовано ремонт доріг із місцевого бюджету на що передбачено 2,5 мільйона гривень. Роботи струменеві-ін’єкційним методом виконує запорізька компанія ДОРРЕМ ТЕХНОЛОГІЇ. Увесь процес контролюється спеціалістами селищної ради.
Протягом кварталу в Чернігівці, Обіточному, Салтичії, Новоказанкуватому, Богданівці у ліхтарях зовнішнього освітлення заміно 49 світлодіодних ламп.

 
Формування інфраструктури
У ІІ кварталі поточного року уряд затвердив розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Обсяг субвенції для Чернігівської ОТГ склав 9934,4 тис. грн. Це найбільша субвенція у межах Запорізької області.
Селищною радою у співпраці зі старостинськими округами було підготовано 5 проектів, які в подальшому пройшли розгляд та погодження в Запорізькій обласній державній адміністрації а потім у комісії, створеній при міністерстві регіонального розвитку:
«Капітальний ремонт дороги по вул. Аптечна (від вул. Української до вул. Соборна), смт Чернігівка Чернігівського району Запорізької області» на суму 1052,850 тис.грн.;
«Капітальний ремонт дороги між вул. Центральною та вул. Садовою в с. Верхній Токмак Чернігівського району Запорізької області» на суму  2630,568;
«Капітальний ремонт системи водопостачання  с. Новополтавка Чернігівського району Запорізької області» на суму  1633,382 тис.грн.;
«Придбання транспортного засобу спеціального призначення та комплектувальних виробів до нього (машина для ямкового ремонту, поворотний відвал) для комунального підприємства «Чернігівське виробниче управління житлово-комунального господарства» Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області» на суму 3405,508 тис.грн.;
«Придбання транспортного засобу спеціального призначення та комплектувальних виробів до нього (трактор, відвал снігоприбиральний, дорожня косарка роторна, подрібнювач відходів деревини, причіп-розкидач піску, машина для прочищення трубопроводів)  для комунального підприємства «Новополтавське» Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області» на суму 1212,092 тис.грн.
 
Співробітництво, проектна діяльність
Громада продовжує співпрацю з міжнародними організаціями. Представленими в Україні. Так, у рамках програми «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні», яку впроваджує на території Запорізької області німецька федеральна компанія GIZ за дорученнім Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, у червні місяці отримано мобільний кейс для центра надання адміністративних послуг. Очікуємо отримання додатково комп’ютерної техніки на 3 робочих місця.
Сьогодні подаємо проектну заявку на участі у конкурсі на отримання техніки та обладнання для місцевої пожежної охорони.
Протягом ІІ кварталу на території громади за сприяння селищної ради діяло два проекти – «Формування громадського активу для впровадження в Чернігівській ОТГ партисипативного бюджету», «ПУЛЬС: Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», у рамках яких проведено ряд навчальних тренінгів.
За співпраці селищної ради зі Спілкою фасилітаторів і медіаторів України у червні проведені колові обговорення з учнівським активом і представниками батьківських комітетів для створення робочої групи із розробки Стратегії розвитку освіти громади.
Триває робота над розробкою загальної Стратегії розвитку. Проведено та узагальнено анкетування мешканців щодо стану Чернігівської ОТГ, відбулося засідання робочої групи зі стратегічного планування, учасники якої прописали власне бачення напрямків розвитку території на найближчі п’ять років.
Триває співпраця з Програмою U-LEAD зі створення на території громади сучасного ЦНАПу. Чернігівська громада перемогла в початковій фазі, ставши претендентом на фінансування проекту.
Налагоджується робота з висвітлення діяльності органів виконавчої влади. Поповнюється інформацією офіційний веб-сайт Чернігівської селищної ради. У соціальній мережі Фейсбук створено сторінку об’єднаної територіальної громади, де викладаються знакові події, що відбулися на території селищної ради, старостинських округів. В газеті «Голос Чернігівки» започатковано рубрику «Новини громади».
 
Медицина
Один із пріоритетів діяльності селищної ради – охорона здоров’я.
Протягом другого кварталу співробітниками Центру надання первинно медико-санітарної допомоги під час медоглядів було стовідсотково обстежено школярів (1689 дітей) і вихованців дитячих садочків (387 дітей).
Із Запорізького СТМО «Дитинство» централізовано отримано 4 види вакцин для імунопрофілактики дітей. З КУ «Запорізька обласна лікарня» отримано імунодепресанти для хворого з трансплантацією нирок.
За кошти з місцевого бюджету за Програмою протидії захворюванню на туберкульоз закуплено 3570 доз туберкуліну на суму 83560 грн. Туберкулінодіагностику проведено 902 дітям (37.3%).
За Програмою «Цукровий діабет» виділено на рік 84000 грн., за квартал витрачено 16000 грн.
За Урядовою програмою «Доступні ліки» в цьому кварталі лікарями Центру виписано 2347 рецептів 1100 особам. Кількість відпущених рецептів в аптеці - 1981 одиниці.
Йде підготовка до підписання декларацій між лікарем та пацієнтом. 11 червня в її рамках Центр ПМСД  був підключений до електронної системи охорони здоров’я EHealth з вибором МІС Helsi. Тут встановлено 5 комп’ютерів, планується закупка 4 ноутбуків. Наразі Чернігівська амбулаторія має доступ до інтернету, триває підготовка до укладання договору на підключення до інтернету у Владівській амбулаторії. На сьогодні зібрано 6456  пакетів документів для підписання декларацій між пацієнтом та лікарем.
 
Освіта
Що стосується не менш важливої сфери – освіти, слід зазначити, що у шкільній мережі навчається 1560 учнів, у дошкільних закладах – 522 дітей.
За бюджетні кошти у ІІ кварталі 2018 року на всі заклади освіти придбано меблі (на суму 52355,00 грн.), халати (36670,00 грн.), побутову хімію (ДНЗ) -23547,00 грн. Для опорного НВЗ придбано кухонне приладдя на суму 4282,00 грн., лампа денного світла (1350,00 грн.).
На перевезення учасників навчального процесу витрачено 40500,00 грн., на послуги з водовідведення - 2448,00 грн., послуги з водопостачання - 4992,00 грн., послуги з асенізації - 7340,99 грн.  Укладено додаткові угоди на продукти харчування на суму 231721 грн.
Станом на червень 2018 року  у громаді потребують навчання 6 дітей з особливими потребами.
У травні-червні 2018 року у 15 школах функціонували центри дозвілля з денним перебуванням, в яких відпочили 363 школярів та 5 мовних таборів, де займалися англійською мовою та відпочивали 89 учнів.

Культура
Станом на кінець ІІ кварталу в Чернігівській ОТГ 36 підвідомчих закладів культури: 16 державних клубних закладів, районна центральна бібліотека, районна бібліотека для дітей, 16 бібліотек-філій, 1 дитяча музична школа, 1 районний історичний музей.
Протягом звітного періоду кращі творчі колективи та окремі учасники художньої самодіяльності  брали участь у 6 Всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсах та фестивалях, що проходили в Кривому розі, Запоріжжі, Нікополі, Приморську, Молочанську.
Усе більш популярним стає «Театр Скіфської звитяги», що діє на базі туристичного комплексу «Великий став». Протягом кварталу вони представляли нашу громаду на обласних та всеукраїнських фестивалях у Запоріжжі, Нікольському районі, Мелітополі, у Полтавській області.
Цікавою для громади подією стало вокальне талант-шоу «Кращий голос Чернігівки. Діти», переможці якого взяли участь у суперфіналі «Кращого голосу Азова. Діти» 02 червня у Бердянську.
У травні працівники культури і учасники художньої самодіяльності з виїзним концертом побували в оперативно-бойовій прикордонній комендатурі «Бердянськ» Державної прикордонної служби України.
Протягом звітного періоду в клубних установах, бібліотеках, районному історичному музеї було проведено понад 150 різножанрових культурно-мистецьких заходів до державних свят, визначних дат в житті країни, громади та свят за народним календарем, які відвідало майже 8 тисяч жителів.
Читачі Чернігівської центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей, Богданівської, Довгинської, Новомихайлівської, Ільїнської та Новоказанкуватської сільських бібліотек-філій мають можливість безкоштовного доступу до Інтернету. За п’ять місяців 2018 року загальний фонд ЦБС збільшився на 740 примірників, на суму  66 274 грн.
За ІІ квартал 2018 року, станом на 21.06.2018. касові видатки по відділу культури і туризму складають 2 млн. 235 тис. 521 грн. в тому числі на забезпечення потреб закладів культури у сільській місцевості 974,5 тис. грн. Для закладів культури протягом звітного періоду придбано матеріалів обладнання та інвентарю на суму 114 тис. 969 грн.
 
Соціальний захист
Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) продовжує надавати соціальні послуги найменш захищеним верствам населення - пенсіонерам, інвалідам, особам, які опинилися в складних життєвих обставинам.
У ІІ кварталі 2018 року було створено нову дільницю на території Богданівського старостинського округу в с. Зелений Яр, що дало змогу отримувати соціальні послуги ще 8 пенсіонерам.
У відділенні соціальної допомоги вдома отримують послуги 330 осіб.
На обліку у відділенні денного перебування знаходиться 490 осіб, які мають можливість отримати різні соціальні послуги (перукаря – 165 осіб за квартал,  швачки – 169, рубки та розпилювання дров – 35, обкіс подвір’їв – 20).
Працівники терцентру допомогли 4 особам зібрати документи та подати їх на оформлення до будинку-інтернату.
 «Автопарк» територіального центру завдяки підтримці селищної ради поповнився 3-ма велосипедами, які отримали соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома Новомихайлівського і Богданівського старостинських округів та Чернігівської селищної ради.
Людям пенсійного віку організовується змістовне дозвілля – клуби спілкування, Університет третього віку, факультативи з правової освіти, спортивні заходи.
За ІІ квартал 2018 року особи з обмеженими фізичними можливостями отримали 7 протезно-ортопедичних вироби.
8 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в Чернігівській об’єднаній територіальній громаді, отримали соціальне житло, придбане Чернігівською селищною радою спільно зі службою у справах дітей за кошти цільової державної субвенції на суму 1 184 000 грн.
 
Спорт
Багатим був квартал на спортивні події. Зокрема, в квітні проведено відкриту першість з футзалу серед юнаків 2006-2007 р.н., присвячену пам’яті капітана ІІ рангу В.І. Бабенка, де представники нашої БЮСШ стали бронзовими призерами. До Дня перемоги відбулася відкрита командна та особиста першість ДЮСШ зі стрільби кульової, районний турнір з жиму лежачі, відкриту першість Чернігівської ДЮСШ з боротьби вільної пам’яті Героя Радянського Союзу Дубініна І.В. До Дня захисту дітей проведено турнір з настільного тенісу.
Також спортсмени нашої громади брали участь в обласних, всеукраїнських змаганнях, займаючи там призові місця. Усього протягом кварталу вихованці ДЮСШ боролися за перемогу у 10 спортивних змаганнях: турнірах з вільної боротьби, що проходили в Мелітополі, смт Веселому, Миколаєві, змаганнях з міні-футболу в смт Мала Токмачка, з футзалу в Бердянську. Найрезультативнішим став виступ В’ячеслава Копотя на Кубку Мелітополя з вільної боротьби, де юнак посів перше місце, виконавши норматив майстра спорту України.
З квітня по червень (включно) для спортивних змагань було придбано: кулі для пневматичної зброї  для відділення стрільби кульової на суму 2820,00 грн., кубки, медалі та грамоти для нагородження переможців та призерів на загальну суму – 9474,00 грн. Також для ДЮСШ закуплено 4 гімнастичні мати на суму 5352,00 грн. На черзі придбання активної акустичної колонки, ноутбуку і тенів для електрокотла.