До уваги громадян, землекористувачів!
Законом України «Про охорону атмосферного повітря» забороняється випалювання сухої рослинності. Стаття 50 Конституції України гарантує кожному безпечне для життя та здоров’я довкілля. Можливо не всі знають, що спалювати суху рослинність надзвичайно шкідливо не лише для здоров’я людини, а й для екології. Якщо не ми самі, то хто подбає про наше здоров’я та навколишнє природне середовище? Давайте будемо взаємно ввічливими як до себе, так і до свого сусіда.

Особливе прохання до жителів приватного сектору та аграріїв – не спалювати рештки рослинності на присадибних ділянках. Проста альтернатива використання сухої рослинності – це робити компостування, тобто утворення компосту з подальшим використанням у якості добрива.

Відповідно до статті 27 Закону України «Про рослинний світ», статті 39 Закону України «Про тваринний світ», статті 31 Лісового кодексу України, Закону України «Про внесення змін до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків» за порушення вимог чинного законодавства до порушників застосовуються відповідні заходи впливу.

Чернігівська селищна рада закликає населення бути обережними, не порушувати законодавства України та бути свідомими і обачливими під час відвідування лісових масивів. Давайте оберігати наше довкілля разом!