Новини

 «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку
»:  
у Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях стартує масштабний проект

27 березня у Запоріжжі презентували проект «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», який охоплює Дніпропетровську, Запорізьку та Харківську області. Проект реалізується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ у рамках ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Проектом передбачено розробку та впровадження механізму громадського бюджету в 10 містах і громадах, які були обрані з 32 проектних заявок експертами ПАУСІ та GIZ на конкурсній основі, а саме:

  • м. Чугуїв
  • Нововодолазька селищна ОТГ
  • м. Первомайський
  • м. Кам’янське
  • Томаківська селищна ОТГ
  • м. Кривий Ріг
  • Широківська сільська ОТГ
  • м. Мелітополь
  • Приморська міська ОТГ
  • Чернігівська селищна ОТГ

 

У багатьох містах та громадах механізм громадського бюджету буде реалізовуватися вперше. Його принцип полягає в тому, що громадяни самостійно розробляють та пропонують органам влади свої проекти з розвитку населених пунктів, і таким чином беруть безпосередню участь у формуванні та розподілі міського або громадського бюджету. Які саме проекти будуть реалізовані вирішується за допомогою голосування серед мешканців обраних населених пунктів та громад. Заохочення громадськості до процесів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням, допомагає враховувати потреби різних соціальних груп та мешканців різних територій. Це має суттєве значення особливо для внутрішньо переміщених осіб, адже такі програми надають їм можливість краще інтегруватися у приймаючі міста та громади.

«У Запоріжжі проект «Громадський бюджет» реалізується вже третій рік поспіль. За цей час ми отримали не лише проекти, які вже втілені у життя за участі громади, але й дуже цінний досвід. Ми переглядаємо механізми, умови проекту, прагнучи до його вдосконалення. Ми відчуваємо зворотній зв’язок та бачимо реальні зміни. Переконаний, унікальний досвід Запоріжжя буде цікавий усім, хто має бажання та намір зробити свій внесок у розвиток рідного міста чи села», –  підкреслив керуючий справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Роман Омельянович.

Проект триватиме протягом двох років (2018-2019 рр.), під час яких буде проведено низку заходів, спрямованих на навчання, інформування та мотивування населення долучатися до розвитку своїх міст та громад. Учасники проекту зможуть відвідати семінари та тренінги з впровадження громадського бюджету, взяти участь у регіональних форумах та отримати консультації на різних етапах громадського бюджету. Загалом заплановано низку різних заходів, що дозволять мешканцям отримати всі необхідні знання з громадського бюджету, і як результат, підготувати та подати на голосування якісні проекти.

«Ми раді підтримати впровадження громадського бюджету у містах та громадах Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областях, адже цей проект – яскравий приклад того, як мешканці можуть об’єднатися задля покращення та розвитку своїх населених пунктів», – зазначив директор проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Майк Маттес.

Довідка:

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.