Новини

Чернігівські зорі-2018 

Є скарби, які заховані в землі, а є такі, що розташовані на поверхні і передаються з покоління в покоління. До таких скарбів належить пам'ять роду, моральні і духовні цінності. Найдорожчий серед них для українців – пісня!  Українська пісня… Вона є однією із святинь нашого народу, його найціннішим духовним скарбом, гордістю і красою, геніальною поетичною біографією. 

Тож поділитися такими скарбами зібралися 17 березня цього року учасники традиційного районного конкурсу солістів-вокалістів та вокальних ансамблів «Чернігівські зорі-2018» в приміщенні Чернігівського районного центру культури та дозвілля. Як відомо, з 2011 року географія конкурсу розширилась за межі нашого району. Тож цього року гостинна Чернігівська земля зустрічала конкурсантів з Оріхівського, Пологівського, Токмацького, Більмацького та Приморського районів нашої області. З теплими словами вітання та побажання гарного настрою і перемог зі святкової сцени виступив голова Чернігівської об’єднаної територіальної громади Віталій Олександрович Манич.

Майже чотири години тривали виступи учасників конкурсу, проте, через високий виконавський рівень та вдало підібраний репертуар, для вдячних слухачів та професійного журі вони пролетіли як одна мить. А до складу журі цього року ввійшли: Артемьев Володимир Євгенійовичзаслужений працівник культури України, директор обласного молодіжного фестивалю Зорепад, джазовий музикант, «зірковий тато», коваль Запорізького шоу-бізнесу, голова журі; Герман Оксана Миколаївна – в.о. директора Запорізького обласного методичного центру культури та мистецтв; Райлян Олена Борисівна – начальник відділу з організації культурно – мистецьких заходів та міжетнічного співробітництва Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтв; Веремій Людмила Сергіївна – заступник голови Чернігівської селищної ради; Нагарнюк Любов Петрівнав.о. начальника відділу культури і туризму Чернігівської селищної ради; Щербань Віктор Олександрович – в.о. директора Чернігівського районного центру культури та дозвілля.

Дуже важко для журі було визначитися з призерами у кожній з номінацій, та все ж місця розподілилися таким чином.

У номінації солісти-вокалісти (від 16 –до 29 років): І місце – Анастасія Жеріхова (смт Більмак), ІІ місце – Олеся Матвіїшина (смт Більмак), ІІІ місце – Дарія Оверченко (смт Чернігівка).

У номінації солісти-вокалісти (від 30 років і старші): І місце – Тетяна Курьянінова (смт Чернігівка), ІІ місце – Галина Іорганська (Приморський р-н), ІІІ місце – Олексій Петров (с.Салтичія).

У номінації малі форми (дуети, тріо, квартети): І місце – дует «Берегиня» (Приморський р-н), ІІ місце – тріо «Ліра» (Більмацький р-н), ІІІ місце – квартет «Перлина» (Токмацький р-н).

У номінації вокальні ансамблі: І місце – вокальний колектив «Гармонія» (смт  Чернігівка), ІІ місце – вокальний колектив «Калинонька» (Токмацький р-н), ІІІ місце – вокальний колектив «Гармонія» (Пологівський р-н).

Приз глядацьких симпатій цілком заслужено отримав Олександр Корнієнко (Пологівський р-н).

Гран-прі конкурсу, без жодних вагань, журі присвоїло вокальному квартету «Консонанс» (Більмацький р-н).

Не можна не згадати тих небайдужих людей, завдяки яким прекрасне свято пісні відбулося, людей, які не вагаючись ні на мить надали таку необхідну фінансову допомогу на організацію та проведення конкурсу. Це – Чернігівська селищна рада, в особі Віталія Манича та Людмили Веремій, народний депутат України Олександр Пономарьов, депутат обласної ради Андрій Гогунський, голова районної ради Віктор Годлевський, депутат районної ради Олександр Ліфер, депутат районної ради Олександр Романчук.

«Чернігівські зорі» - це ковток свіжого повітря для його шанувальників і учасників. Вони живуть піснею, яка очищає душу, мов сльоза, і живить серце, як цілюще материнське молоко. І доки живуть такі люди, доти не згаснуть і «Чернігівські зорі»  - багатогранні, талановиті і співучі.