Новини

Про звіт голови та обговорення статуту територіальної громади 

   18 лютого відбувся звіт голови селищної ради Манича Віталія Олександровича на якому були підведені підсумки роботи селищної ради за 2017 рік. Звіт відбувся за напрямками соціально-економічного розвитку громадян, виконанню бюджету за 2017 рік, окремо голова наголосив на здобутках, які були досягнуті в попередньому році.

     Другим питанням під час зустрічі з представниками територіальної громади було обговорення статуту територіальної громади.

     Серед актів нормативно-правового характеру особливе місце займає статут територіальної громади – своєрідна комунальна «конституція». Світовий досвід свідчить, про те, що саме статут дає територіальній громаді можливість самостійно, в межах Закону, обрати механізм свого управління, що сприяє виникненню у населення правильних та досить повних уявлень про структуру і роботу органу місцевого самоврядування.

     У сучасних умовах статут має стати своєрідним «індикатором» здатності територіальної громади, органів та посадових осіб місцевого самоврядування самостійно, в межах Конституції та законів, вирішувати всі питання місцевого значення, ефективним нормативно-правовим інструментом реалізації функцій і повноважень місцевого самоврядування.

     В ході проведення обговорення, яке відбулося були надані пропозиції, доповнення від представників територіальної громади, які будуть опрацьовані та враховані, внесені до проекту статуту територіальної громади.

    Учасники обговорення проголосували за винесення проекту статуту із змінами та пропозиціями на розгляд постійної комісії з питань освіти, культури, молоді і спорту, охорони здоров’я, праці, соціального захисту населення, регламенту, депутатської діяльності та етики прав людини, законності, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

     Проект статуту в подальшому буде затверджений рішенням сесії Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області та оприлюднений на веб-сайті селищної ради.


Ознайомитись зі звітом у форматі презентації можна за посиланням: ЗВІТ 2017