Новини

У селищній раді обговорили проектний підхід та стратегічне планування в розвитку ОТГ

 25 листопада за ініціативи та підтримки Чернігівського селищного голови Віталія Манича на базі Чернігівської селищної ради відбувся семінар за участі зовнішнього експерта на тему «Проектний підхід та стратегічне планування в розвитку ОТГ». Провела захід  координаторка, тренерка проекту «Успішні місцеві громади» в Запорізькій області, проектний менеджер Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало.

Участь в семінарі взяли  представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, організацій, установ та просто небайдужі жителі району. Вони обговорили, як Чернігівській громаді стати успішною, як посилити людей, сприяти економічному розвитку території за допомогою проектного менеджменту.

 Якщо написання та участь в різного роду проектах для нас не в новинку (район реалізував уже кілька ініціатив із залученням грантових коштів, як то утеплення шкіл, вуличне освітлення у Владівці тощо), то написання Стратегії — ще незвіданий, але необхідний етап, що має подолати громада найближчим часом. Тому на зустріч були запрошені не тільки місцеві активісти, але й в.о. старост, кожен із яких представляє часом такі несхожі потреби та інтереси жителів певної території громади.

Як пояснила пані Любов, написання Стратегії розвитку для громади — питання не одного дня, ба навіть місяця. І відбувається процес із залученням не тільки фахівців, але й усіх зацікавлених осіб. Бо в цьому документі мають бути враховані всі плюси та мінуси кожної конкретної території.

Уже зараз зрозуміло — Чернігівській ОТГ ця Стратегія необхідна. Хоча б тому, що це дозволить залучити для її розвитку позабюджетні кошти. Грантодавці готові інвестувати лише в ті громади, які мають чітке бачення перспективи у майбутньому.

По завершенні семінару Любов відповіла на ряд питань. Зокрема, розповіла про досвід інших об'єднаних громад з реорганізації закладів освіти, поділилася напрацюваннями у сфері розробки стратегій, розповіла про успішні приклади проектної діяльності громадських організацій Черкащини.

Як зазначив селищний голова Віталій Манич, зустрічі такого роду, робота із залученням зовнішніх експертів, обмін напрацюваннями з іншими територіями дають можливість новоствореним громадам уникнути великої кількості помилок та ефективно використовувати власні ресурси, втілювати нові проекти, залучати фінанси для сталого розвитку та крок за кроком рухатися уперед.