Новини

Я, ти, ми — громада: в Чернігівці відбулася Велика осіння толока

У суботу, 18 листопада, в Чернігівці пройшла Велика осіння толока. Навколо нового майданчика для сімейного відпочинку громадою було висаджено 30 саджанців дерев (липи, платани) та 16 кущів (спірея, вейгела). Кожен охочий міг посадити своє, «родинне», дерево, і цим залюбки користувалися, оскільки йшли на свято цілими сім’ями. Не стояли осторонь і молодь та пенсіонери, багато хто приніс лопати й відра.

Захід відбувся у рамках навчальної програми «Успішні локальні громади» за підтримки Чернігівської селищної ради та в співпраці з Благодійним фондом «Наш край – Чернігівський район Запорізької області», КП «Новополтавське лісництво».

Під час толоки було вручено подяки учасникам оголошеного у жовтні конкурсу дитячих малюнків «Мій улюблений казковий герой», за мотивами яких розфарбовується огорожа майданчика. Героїв на стіни переносять художник із Довгого Анатолій Лупалов та чернігівчанка Любов Щербинка.

Для дітей під час заходу було проведено веселий інтерактив, майстер-клас із моделювання повітряних кульок від учениці 11 класу Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. Насті Галич.

Захід став можливим завдяки участі ініціативних жителів Чернігівки (Ірина Завнеусова, Альона Синєпольська, Віталіна Савчекно, Віта Стрижеус, Ольга Ставицька) в проекті «Успішні локальні громади», оголошеному у квітні цього року фондом «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), Вінницькою громадською організацією «Наше поділля» та Краматорською ГО «Точка доступу» за підтримки Національного фонду на підтримку демократії. Перемігши у конкурсі міні-грантів з проектом «Я, ти, ми — громада. Чернігівська осіння толока», чернігівці впродовж цієї осені провели низку заходів: конкурс малюнків, перенесення дитячих робіт на огорожу майданчика для сімейного відпочинку, висадка саджанців дерев та кущів. Далі планується довисаджувати по периметру ялівець, встановити відеокамери, інформаційні таблички.

Найактивнішими учасниками толоки стали Сергій та Катерина Житарюки, Микола Клочко із сім'єю, Сергій і Максим Швеці, Альона й Олег Черниші, Микола Стрижеус, Ганна Гулевич, Олексій Корнійчук, Сергій Кононихін, Сергій Кривонос, сім'ї Герасименків, Шарабурів. Також за організаційну, інформаційну і творчу підтримку заходу подяки отримали Віталій Лола, колектив газети «Голос Чернігівки», Майя Яланська, Євген Сьомик, Артур Самура, опорний НВЗ ім. Темника, Чернігівська школа-філія І-ІІ ст., дошкільні навчальні заклади «Сонечко» й «Посмішка»,

Смачні страви на вогнищі для учасників заходу готували представники місцевої громадської організації «Чернігівський Козацький Курінь Козацького Війська Запорізького Низового» (Василь Алмакаєв).