Новини

11-13 жовтня в місті Запоріжжя у виставковому центрі «Козак-Палац»  відбувся  ІІ міжнародний інвестиційний форум «InCo Forum-2017», присвячений актуальним питанням кооперації об’єднаних територіальних громад і бізнесу. У заході взяли участь представники місцевих органів влади, територіальних громад та власники бізнесу, українські та закордонні інвестори, експерти, представники проектів міжнародної технічної допомоги, дипломати з близько 50 іноземних держав,  понад 40 українських та закордонних експертів.

Одночасно з форумом у виставковому центрі «Козак-Палац» працювали спеціалізовані виставки та тематичні експозиції: експозиція об’єднаних територіальних громад, виставка «Енергозбереження та будівництво», виставка малого та середнього бізнесу - виробників товарів та постачальників послуг.

"

Основним завданням  Чернігівської об'єднаної територіальної  громади було представлення економічного потенціалу  території, інвестиційних можливостей громади та пропозицій для інвесторів щодо розвитку альтернативної енергетики, зеленого туризму, переробної  галузі, налагодження контактів з іноземними інвесторами, ознайомлення з  новими ініціативами щодо розвитку регіону.

Спеціально для  участі у форумі  за підтримки облдержадміністрації, Агенції регіонального розвитку Запорізької області та проекту U-Lead був розроблений інвестиційний паспорт  нашої  громади.


Чернігівська селищна рада у співпраці з сільгосппідприємствами району, громадськими активістами підготували  презентацію громади.  Практично всі матеріали  експозиції громади – буклети, книги, презентації, візитівки  розійшлися вже на другий день. Неабияку цікавість учасники та гості форуму проявили до туристичної бази  «Великий став», історико-патріотичного товариства «Великий степ», парку мегалітів, можливостей апітерапії у с. Верхній Токмак та відпочинку і рибалки на березі мальовничого ставка біля смт Чернігівка.


Територіальні громади представляли голови громад, громадські активісти. Чернігівську громаду представив голова громади Манич Віталій  та волонтер, активна  учасниця спільних проектів, які реалізовувалися протягом 2016-2017 років на території громади Стрижеус Віта, учасниками   дискусійних панелей та обговорень стали заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Житарюк Сергій та начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Завнеусова Ірина.


Форум виправдав наші сподівання  щодо налагодження співпраці з інвесторами по будівництву у районі сонячної електростанції. Нашою пропозицією зацікавився консультант  компанії GETEC з Німеччини. Вже 13 жовтня він приїхав до Чернігівки  для огляду запропонованої під будівництво ділянки та потужностей енергетичних систем.

Успіху експозиції Чернігівської територіальної громади ми завдячуємо активній підтримці небайдужих мешканців громади.

Співпраця у підготовці презентації громади, надання  інформаційної продукції – голова районної ради Годлевський В.С., кандидат історичних наук, редактор районної газети «Нива», керівник приватного музею «Менонітська садиба»  Єременко М.М., учасники історико-патріотичного товариства «Великий степ», с. Салтічия,  в.о. начальника відділу культури і туризму Чернігівської райдержадміністрації Нагорнюк Л.П, художній керівник КЗ «Чернігівський селищний палац культури» Чернігівської селищної ради Лола Я.О., керівника СТОВ «Токмачани» Гогунський А.В., керівник ПСП «Прогрес» Корпан С.А.

         Окрема подяка керівнику СВК «Світанок» Курленкову В’ячеславу Володимировичу за інформаційне та матеріально-технічне забезпечення роботи експозиції.

         Ми впевнені, що наша Громада має великий потенціал для розвитку. Зацікавленість гостей нашою експозицією є цьому підтвердженням. Сподіваємось, вже найближчим часом перемовини, які були проведені керівником Чернігівської об’єднаної територіальної громади, дадуть результати у вигляді інвестицій для нашої території.