Новини


Проект «Наше самоврядування – спільна справа. Громадянський діалог в південно-східній Україні» завершено.

         29.12.2016 найактивнішим учасникам  голова Чернігівської селищної ради Манич Віталій Олександрович вручив подяки від селищної ради за активну участь  та вагомий особистий внесок у реалізацію Проекту.  Головною метою Проекту визначено підтримку реформи самоврядування, налагодження співпраці органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями та активними мешканцями громади з метою розвитку території.

В квітні 2016 року була підписана Декларація участі Чернігівської селищної ради в Проекті, а з травня розпочалося навчання . На тренінгах та семінарах у Херсоні, Миколаєві, Запоріжжі і Чернігівці учасники опановували інструменти роботи з громадськістю, методи та способи залучення громадян до активної діяльності та співпраці з органами місцевого самоврядування, вчилися визначати потреби та  проблеми громади, визначалися, як ці проблеми можна вирішувати, готували та захищали свої міні-проекти, які в подальшому планують реалізувати.

 - опитування показало співпадіння пріоритетів  та інтересів мешканців і самоврядування щодо розвитку території;

На фестивалі «Книголісся» учасники проекту спробували себе у якості волонтерів, де ними  проведена перша акція у рамках Проекту – опитування громадян  з метою визначення їх поінформованості  щодо діяльності органів місцевого самоврядування, діагностики місцевих потреб та проблем. Аналіз анкет дозволяє зробити такі висновки:

- учасники анкетування мають чітке бачення та усвідомлення щодо ресурсів розвитку громади;

- перед місцевим самоврядуванням стоять серйозні виклики щодо необхідності економічного розвитку території, благоустрою, покращенню якості надання  медичних,  комунальних послуг.

 Одним з результатів реалізації Проекту є Пропозиції учасників щодо плану спільних дій органів місцевого самоврядування та мешканців громади з розвитку території та  залучення мешканців до прийняття рішень.  Найвагомішими пропозиціями є:

- впровадження бюджету громадської участі вже в об‘єднаній територіальній громаді, коли рада виділяє частку бюджетних коштів на реалізацію проектів громадян. Проекти – переможці обирають мешканці громади;

-  активізація та організація молоді, залучення до прийняття рішень, волонтерської діяльності шляхом створення молодіжної ради;

-  запровадження щорічного фестивалю активного сімейного відпочинку «Книголісся».

          Одна з учасниць сказала, що завдяки Проекту зрозуміла, що її досвід , іі праця затребувані і в любому віці можна найти безліч можливостей для саморозвитку. За відгуками учасників робота у Проекті допомогла зрозуміти, що у нашій Чернігівці є багато активних небайдужих  людей,  які вже працюють над розбудовою Чернігівки, роблять життя цікавішим, впорядковують селище, згуртовують мешканців.