Новини


ЗБІР ТА ВИВІЗ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

– ПИТАННЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ.

  Сміття у лісах, парках,  рівчаках, при дорозі та інших місцях – більшість з нас бачить цю картину на території селищної ради і поза її межами доволі часто. Побутове сміття – є повсякденним атрибутом нашого життя.За статистикою, кожен житель продукує від 200 до 300 кг твердих побутових відходів за рік і якщо вивезення сміття у містах є вже налагодженим процесом, то збір сміття у сільській місцевості майже не проводиться. Якщо додати до цього байдужість людей до проблем екології населеного пункту та земель, які його оточують то не виникає питань чому та як виникають стихійні сміттєзвалища, які загрожують довкіллю, нашому здоров’ю.

         Наразі проблему збору та вивозу твердих побутових відходів на території Чернігівської селищної ради вирішує КП «Чернігівське ВУЖКГ», але , нажаль, для стовідсоткового охоплення всіх приватних домогосподарств послугою з вивезення ТПВ у підприємства не вистачає техніки. Селищна рада не в змозі придбати таку техніку самостійно через брак коштів у місцевому  бюджеті, але і сидіти склавши руки не збирається. З метою придбання нової спеціалізованої техніки селищною радою, районною радою та райдержадміністрацією ведеться активна робота з пошуку коштів, яка поступово рухається у потрібному нам напрямку. Так, вже сьогодні спільними зусиллями вдалося добитися виділення коштів на придбання нового сміттєвоза для комунального підприємства з обласного екофонду в сумі 855,0 тис. грн. Селищною радою вишукано можливість та передбачено співфінансування в розмірі 95,0 тис. грн. Наразі іде процедура конкурсних торгів, маємо надію, що до кінця вересня вже укладемо угоду на поставку техніки. На 2017 рік робимо заявку на виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього середовища для придбання ще одного сміттєвоза, асенізаційної машини, екскаватора та бульдозера. Роботи для цієї техніки вистачить, бо крім побутового сміття треба впорядковувати і полігон ТПВ, який потребує реконструкції та розширення, та і про вивіз сміття з інших населених пунктів району треба думати, бо не буде безпечного довкілля на території селищної ради, якщо проблема сміття не буде вирішуватися комплексно,  в масштабі всього району. Доречно нагадати, що проблему придбання спеціальної техніки набагато простіше вирішують об’єднані територіальні громади за рахунок державних субвенцій на розвиток інфраструктури, але процес об’єднання у нашому районі тільки розпочався.

 Загалом по Чернігівці цією послугою з вивозу ТПВ користується лише  310 домогосподарств приватного сектору(  12 % від загальної кількості),   680 квартир – ( 95%  від загальної кількості) та 108 юридичних осіб.

         Добрим прикладом вирішення проблеми сміття є результат  спільної роботи селищної ради, виконавчого комітету, депутата селищної ради Геми О.В., комунального підприємства «Чернігівське ВУЖКГ» та активних мешканців селища Верхній Томак-1. В процесі підготовчої роботи (обговорення про можливість взяття на обслуговування, робота з мешканцями, проведення конкурсу, підготовка угод ) було ліквідовано 2-ва стихійні звалища, вивезено близько 20 т. сміття. Станом на 01.08.2016 року 77 домогосподарств (  53 % від загальної кількості) уклали договори про вивіз ТПВ. Робота продовжується.  

         Можна лаяти та критикувати владу, вказувати на недоліки, шуміти та обурюватися, але треба зрозуміти - ніколи не наведеш ладу, якщо  в людей відсутнє       свідоме ставлення до проблеми сміття. Зберігайте чистоту, слідкуйте за порядком не тільки  на своєму подвір’ї, але й на вулиці,  у селищі, тільки тоді Чернігівка стане чистою, ошатною і красивою. Тільки працюючі разом ми зможемо забути про сміттєву проблему, поодинці нам її не здолати.

         Селищна рада вкотре закликає всіх жителів та юридичних осіб заключити договори на вивіз сміття. Це дасть можливість зосереджувати його в одному місці і тільки в такому випадку можлива його подальша переробка. Питання чистоти довкілля і здоров’я нас і наших дітей починається зі свідомого вибору кожного громадянина – «не смітити». Альтернативи централізованого збору сміття поки що не має, тож будьмо свідомими. Наша природа заслуговує на відповідальне і чуйне ставлення до неї. Не перетворюймо нашу малу Неньку на смітник.